Raksti

Skolās

Priekuļu novadā meklē izglītības iestāžu vadītājus

Janvārī – mācību gada vidū – Priekuļu novada dome ir izsludinājusi uzreiz divus konkursus uz vakancēm izglītības iestāžu vadītāju amatam. Līdz janvāra beigām pašvaldība gaidīs pieteikumus konkursiem “Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs” un “Liepas pamatskolas direktors”.

Abās izglītības iestādēs jau kādu laiku vadībā strādā pašvaldības iecelti pienākumu izpildītāji. Konkursi mācību gada vidū izsludināti, jo Jāņmuižā ļoti pieredzējusī, pašvaldības un audzēkņu vecāku augsti novērtētā vadītāja Lilita Siņicina lēmusi doties pensijā, savukārt pēc bērna piedzimšanas atvaļinājuma izmantošanas Liepas pamatskolā vadošajā darbā izlēmusi neatgriezties direktore Kristīne Rebinova.

Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Sta­pulone pedagogu lē­mumu aiziet no vadoša darba izglītības iestādēs skaidro ar ģimeniskiem un personiskiem apsvērumiem. Izglītības jaunā satura ieviešanas brīdī vadīt pamatskolu un reizē audzināt trīs mazus bērnus sievietei ir liels izaicinājums. “Liepas pamatskolā direktoru gaida gana daudz darbu arī saistībā ar pārbūvēm,” komentē E. Stapulone.

Pirmsskolas izglītības iestādi Priekuļu novada Jāņmuižas ciematā pašvaldība vērtē augstu, racionāli to saucot par novada izglītības eksportpreci. Līdzšinējās vadītājas L Siņicinas veidotā kadru un mācību satura politika bijusi tik veiksmīga, ka vecāki no malu malām, ne tikai no Jāņmuižas un Priekuļiem, aizvien vēlas bērnus sūtīt tieši šajā bērnudārzā. Vairāk nekā simts vietu vienmēr piepildās, pieredzējuši pedagogi vēlas strādāt Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādē. Šādu turpinājumu iestādes vadībā pašvaldība cer sagaidīt arī no vadītāja, kuru pieņems darbā konkursa kārtībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *