Raksti

Skolās

Iepazīst latviešu rakstniekus un viņu darbus

Četri Mores ­pamatskolas skolēni piedalījās novembra otrajā pusē demonstrētajā televīzijas ­raidījuma “Literatūre/­Pamatskola” sezonas sestajā un pēdējā epizodē.

Viņi atšķetināja rakstnieces Dainas Ozoliņas darba “Pandēmijas detektīvi” aizdomu pilnos uzdevumus un tiešām kļuva par īstiem pandēmijas detektīviem.

D.Ozoliņas darbā “Pandē­mijas detektīvi”, kas paredzēts bērniem no vienpadsmit gadu vecuma, asprātīgā valodā aizraujoši stāsta par neparastiem notikumiem un aizraujošiem piedzīvojumiem uz “Covid-19” pandēmijas izraisītu, visiem pazīstamu situāciju fona.

Raidījums “Literatūre / Pamatskola” pusaudžus ievedis sešu mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs. Katrā sērijā četri klasesbiedri no dažādām Latvijas skolām risina uzdevumus, kurus tiem būs sagatavojuši latviešu jauniešu grāmatu autori.

Rakstnieka Māra Runguļa bērnu radītās šausmu stāstu triloģijas grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā” izlasīja četri jaunie lasītāji no Salaspils vidusskolas, lai kopā ar rakstnieku iepazītu vietas, kur šie stāsti radušies, un mācītos radīt paši savējos. Aknīkstes vidusskolas audzēkņi izzināja, kādus noslēpumus var atklāt, lūkojoties Rīgas jūgendstila arhitektūrā.

Četri Aknīstes vidusskolas jaunie lasītāji kopā ar rakstnieces Lindas Nemieras grāmatu “Rīgas raganas” noskaidroja, kādus noslēpumus var atklāt Rīgas jūgendstila arhitektūrā. Kā rakstnieks veic izpēti saviem romāniem un vai jaunie lasītāji var palīdzēt šajā procesā, četri Kuldīgas Centra vidusskolas audzēkņi skaidroja un arī palīdzēja romāna “M+A” autoram Dzintaram Tilakam. Būt rāmī vai stāvēt ārpus tā? Kādas cilvēka īpašības mēs uzskatām par labām, bet no kādām vairāmies? Četrotne no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas devās izzinošā pasākumā ar Agneses Zarānes grāmatu “Laba meitene”, satiekot ne tikai pašu rakstnieci, bet arī kādu no grāmatas stāstu varonēm. Un raidījumu cikls sākās ar Jelgavas 4. vidusskolas grāmatmīļiem, iepazīstot rakstnieka Arno Jundzes jauniešu romānā “Kristofers un Ēnu ordenis” ieslēptos pavedienus un satiktu pašu autoru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *