Raksti

Skolās

Galvenais, lai mācības notiktu klātienē

Veselībai svarīgi. Rāmuļu pamatskolā viena klases telpa aprīkota ar ergonomiskām mēbelēm, kas nodrošina, ka sēdēšana stundās nekaitē bērna stājai.
Foto: no albuma

Jautāta, kāds ir noskaņojums, sagaidot jauno mācību gadu, Rāmuļu direktores p.i. Inga Andersone atklāj, ka sajūtas ir divējādas: “Ir prieks, ka varam atgriezties un strādāt
klātienē, bet, ja paklausāmies Izglītības ministrijas attieksmi, tāpat arī paraugoties uz sabiedrības attieksmi pret skolotājiem, ir daudz, ko pārdomāt. Rodas jautājums, vai skolotājs kā tāds mūsu valstī vispār ir vajadzīgs?”

Runājot par padarīto pirms mācību gada, I.Andersone gan atzīst, ka paveikts ļoti daudz. “Rāmuļu skolā vasarā bija Daumanta Gaiļa svētki “Dziesmu diena Rāmuļos”. Gatavojoties šai dziesmu dienai un arī domājot par skolu un tās apkārtni, labiekārtojām teritoriju – atjaunojām soliņus un kāpnes. Tā kā mums ļoti daudz pasākumu notiek ārā, bija svarīgi atjaunot šo infrastruktūru,” stāsta skolas direktores p.i. Tāpat atjaunotas un izremontētas telpas mākslas klasei, iepriekš šim mācību priekšmetam paredzētā telpa bijusi citā ēkā, tagad visas klases ir vienā namā. Tas vienkāršāk gan skolēniem, gan skolotājiem. Telpā izveidota arī vieta, kur nomazgāt otas un pārējos darbarīkus.

“Liels jaunums šogad būs ergonomiskās mēbeles vienai klasei,” teic I.Andersone. Taujāta par pedagogu nodrošinājumu, viņa teic, ka negaidīti saņemts atlūgums no krievu valodas skolotājas, tāpēc patlaban aktuāla vakance tieši šim amatam. “Visus pārējos pedagogus un arī citus skolas darbiniekus gan esam atraduši, par to priecājamies.” I.Andersone arī izsaka prieku par to, ka interese par mācībām Rāmuļu skolā ir pietiekami liela, lai arī joprojām klasēs ir brīvas vietas.

Skolas vadītāja uzsver, ka ļoti cer turpināt strādāt klātienē visā jaunajā mācību gadā: “Esam secinājuši, ka mazāko klašu skolēniem attālinātais mācību process tomēr sagādāja lielākas grūtības, tāpat arī bērnu vecākiem bija problēmas tikt ar visu galā. Klātienes mācību process ir svarīgs arī no saskarsmes viedokļa, jo tieša komunikācija tomēr ir neatsverama.”

Šīs dienas, 1.septembra, pasākums skolā notika skolas pagalmā, ar svinīgo brīdi atklājot jauno mācību gadu. 2.septembrī visi skolēni dosies mācību ekskursijās. “Ekskursijā svarīgs brīdis ir tas, ka klases biedri atjauno saskarsmi, iepazīstas un notiek arī iešūpošanās mācībām. Turklāt tā nav izklaides ekskursija, bet gan mācību. Tas nozīmē, ka palēnām uzsākam nodarbību procesu,” tā I.Andersone.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *