Raksti

Skolās

Aizstāv savu skolu

Foto: Sarmīte Feldmane

Pirms Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas kārtējās sēdes ceturtdien, 8. februārī, deputātus pie domes ēkas sagaidīja pikets. Ap divdesmit dažādu paaudžu cilvēki bija ieradušies, lai pārliecinātu deputātus, ka Rāmuļu pamatskola jāsaglabā. Plakātos sanākušie pauda savu viedokli un cerību, ka vietējie politiķi sapratīs, cik skola svarīga.

Pie piketētājiem iznāca visi komitejas deputāti. Tika uzdoti skaidri jautājumi un gaidītas atbildes. llze Zilvere-Zālīte norādīja, ka Rāmuļu pamatskola ir patvērums tiem bērniem, kuri nav spējuši iekļauties citās mācību iestādēs. “Kaut arī skola neatbilst skaitliskiem kritērijiem, tā ir vērtība, kura jāņem vērā. Vecāki, pedagogi, bērni, esam stresā, jo nezinām, vai nākamajā mācību gadā skola būs. Mums vajag skaidras atbildes,” skaidroja I.Zilvere-Zālīte un uzsvēra, ka Rāmuļu skolā mācās bērni, kuriem problēmas iedzīvoties lielās skolās, bet šajā jūtas labi. “Rāmuļu skola var kļūt par unikālu ekoskolu,” teica rāmuliete.

Deputāts, komitejas priekšsēdētājs Ivo Rode piketētājiem atgādināja, ka lēmums par Rāmuļu skolas slēgšanu no komitejas darba kārtības ir izņemts. “Pašvaldībai nav skaidrs pedagogu finansēšanas modelis un nevaram pieņemt lēmumu, kamēr nav skaidras atbildes no ministrijas. Cēsu novadam nav un nebūs tādas naudas, lai uzturētu skolas,” klāstīja komitejas priekšsēdētājs un uzteica vecāku iniciatīvu, kā arī piebilda, ka bez plāna nākotnei redzams vien tas, ka bērnu skaits samazinās. Vai gaidīt līdz klasē būs pāris skolēnu? Vēl jārēķinās, ka teju puse Rāmuļu skolas pedagogu ir pensijas vecumā.

I.Rode arī atgādināja, ka jau gadu pašvaldība ir runājusi ar skolas kolektīvu. Viņš arī noraidīja bažas, ka deputātu lēmumu varētu pieņemt aizmuguriski.

Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atgādināja, ka novada izglītības iestādēs notiek nepārtrauktas pārmaiņas. Pašvaldības budžeta prioritāte ir izglītība. Pašvaldībai jāspēj pildīt 15 funkcijas, visam naudas nepietiek.

Pēc teju stundas sarunas uz domes ēkas kāpnēm I.Rode mudināja piketētājus telpās. Tur domapmaiņa bija neilga. Vakar deputāti vēlreiz tikās ar skolas kolektīvu.

Kad tiks pieņemts lēmums, kas skars Rāmuļu skolas nākotni, pagaidām nav zināms. Vispirms būs ministrija skaidri pateiks, kā tiks finansēti pedagogi, tad dome varēs vērtēt, ko var vai envar atļauties. Šovasar Rāmuļu skola svinēs 150. gadadienu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *