Raksti

Jaunieši

Savus talantus attīsta pati

Prot sevi novērtēt. Nītauriete Dana Jezarovska, attīstot vokālās prasmes, uzticas savām sajūtām.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Nītauriete Dana Jezarovska laiku lieki netērē un ķer ciet visu, ko dzīve piedāvā. Meitene mācās 12. klasē, dejo tautas deju kolektīvā “Šurumburums”, dzied, spēlē ģitāru un ir jauniešu koordinatore “Erasmus +” projektā. Tā kā visa Danas ģimene ir saistīta ar mūziku un, kopā sanākot, vienmēr dzied, tad arī meitenes ikdienā dziedāšana ieņem ļoti svarīgu vietu: “Dziedu jau kopš agras bērnības. Tā ir mana sirdslieta. Vienmēr ļoti priecājos, ja tieku uzaicināta dziedāt koncertos. Protams, kad biju maziņa, piedalījos konkursos “Cālis”, bieži bija jādzied bērnudārzā, pamatskolā, arī tagad diezgan bieži uzstājos publikas priekšā.” Ja šķiet, ka jauniešu, kas dzied, tagad ir ļoti daudz, tad tādu, kas savu talantu un balsi attīsta paša spēkiem, gan nemaz tik bieži sastapt neizdodas. Tomēr Dana to dara – bez pedagogu palīdzības apgūst vokālu. “Bija laiks, kad gāju dziedāt pie skolotājas, bet tad sapratu, ka man pašai to mācīties padodas labāk. Daž­kārt pirms konkursiem, protams, gribas, lai kāds profesionālis novērtē mani, bet, kad sāku dziedāt, pati jūtu, vai daru to pareizi,” pārliecināta Dana.

Meitenei tuvākais ir popmūzikas žanrs, nereti dziesmas izvēlas, klausoties radio. Līdzīgi ir arī ar ģitāras spēlēšanu, kuru 12. klases skolniece arī apgūst pašmācības ceļā: “Mamma prot spēlēt ģitāru, viņa man ierādīja pamatus. Pēc tam prasmi attīstīju pašas spēkiem, skatoties pamācības internetā.”

Lai arī dzīvi bez dziedāšanas Da­na iztēloties nevar, tā, visticamāk, tikšot atstāta vaļasprieka līmenī: “Man ir ļoti daudz vēlmju un ideju, ko es gribētu darīt nākotnē. Protams, ideāls variants būtu ceļot un dziedāt, bet es saprotu, ka tas nav tas reālākais scenārijs. Tomēr, tā kā man ļoti patīk ceļot, tad mana karjera varētu būt saistīta ar profesiju, kas saistās ar dažādu valstu apmeklēšanu.” Dana, piedaloties “Erasmus +” programmā, jau paguvusi pabūt Itālijā, Grieķijā, Spānijā, Polijā un Ungārijā.

Jauniete ļoti priecājas par savu ģimeni, kas vienmēr un visur meiteni atbalsta. “Man patīk būt kustībā un ritmā. Grūti to būtu veiksmīgi darīt, ja no apkārtējiem nejustu atbalstu. Tāpat, manuprāt, veiksmes atslēga ir manas stiprās puses – pacietība, spēja komunicēt ar citiem un izturība,” pārliecināta Dana. Meitene līdz šim piedalījusies vokālajos konkursos “Popfest Jūrmala”, “Nāc sadziedāt” un citos, savukārt tagad Dana gatavojas piedalīties jaunā konkursā “X-Factor”, kas notiks pavisam drīz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *