Raksti

Jaunieši

Pērn sasniegts profesionālajā izglītībā iesaistīto jauniešu īpatsvara rekords

Pagājušajā mācību gadā sasniegts līdz šim augstākais profesionālajā izglītība iesaistīto jauniešu īpatsvars, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā statistika. Pērn profesionālās izglītības programmās bija iesaistīti 36,57% izglītojamo attiecīgajā izglītības posmā. Vispārējās izglītības programmās savukārt bija iesaistīti 63,43% izglītojamo.

Salīdzinot ar 2015./2016.mācību gadu, izglītojamo skaits profesionālās izglītības programmās pieauga par aptuveni diviem procentiem.

Kā liecina IZM dati, profesionālās izglītības programmās iesaistīto jauniešu īpatsvara pieaugums ir ļoti lēns, vairākos gados skolēnu skaita profesionālajā izglītībā proporcijai arī nedaudz samazinoties, savukārt aizvadītajā mācību gadā sasniegts līdz šim augstākais īpatsvars.

IZM Izglītības departamenta direktore Evija Papule šodien žurnālistiem atzina, ka profesionālajā izglītībā uzņemto skolēnu skaits pieaug. Viņasprāt, tas liecina, ka iedzīvotāji arvien vairāk domā par jauniešu karjeras iespējām pēc izglītības iestādes absolvēšanas.

“2020.gadā esam mērķējuši sasniegt proporciju 50:50 starp vispārējā un profesionālajā izglītībā iesaistītajiem jauniešiem,” atgādināja Papule.

Jaunākā statistika par profesionālo izglītību būs pieejama oktobrī, ņemot vērā, ka katru gadu uz mēnesi tiek pagarināta uzņemšana profesionālās izglītības programmās, tādējādi dodot iespēju tiem, kas pārdomāja iestāšanos vispārējās vidējās izglītības programmās, iesaistīties profesionālajā izglītībā, teica Papule.


Avots: ziņu aģentūra “Leta”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *