Raksti

Jaunieši

Jauniešu diena, lai svinētu un mācītos

Bērnu rīts. Cēsu novada Jauniešu dienas programma jau ierasti sākas ar Bērnu rītu, kad mazie apmeklētāji var piedalīties meistardarbnīcās, tostarp akmeņu apgleznošanā, turpat veidojot improvizētu izstādi.   
Foto: Jānis Gabrāns

Jau 21. reizi aizvadīta Cēsu novada Jauniešu diena, kuras norises vieta šoreiz bija Cēsu Rožu laukums un tā apkārtne.

Jau ierasti pasākumu rīko Cēsu novada Jauniešu dome. Pašvaldības jaunatnes darbiniece Iluta Balode atzīst, ka šis organizatoriskais darbs ir iespēja jauniešiem gūt pieredzi lielu pasākumu rīkošanā:

“Jaunieši meklēja atbalstītājus, uzrunājot Cēsu uzņēmējus, sūtot e-pastus, komunicējot ar viņiem. Kārtoja arī citus organizatoriskus    jautājumus, katram bija sava atbildība, savi pienākumi, tā attīstot dažādas prasmes, kas ļāva gūt plašāku ieskaitu, kā top šādi pasākumi. Ka viss nav tik vienkārši, kā no malas varbūt liekas. Dažkārt jauniešiem bija jāpalīdz “nolaisties uz zemes”, norādot, ka to vai citu ieceri tomēr nevarēs realizēt. Rīkojot pasākumu, jāievēro dažādu normatīvo aktu prasības, par ko jaunieši sākumā neaizdomājas. Otrkārt, jāņem vērā pieejamās finanses, kas neļauj realizēt visas ieceres. Pasākumu sākām plānot laikus, tas ļāva piesaistīt vairāku projektu finansējumu, tāpēc varēja izveidot plašāku programmu.”

Jau ierasti Jauniešu diena sākās ar Bērnu rītu, kurā mazākajiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, ko vadīja gan paši Jauniešu domes jaunieši, gan sadarbības organizācijas: Mākslas skola, Cēsu Sporta skola, Bērnu un jauniešu centrs, Centrālā bibliotēka, Cēsu novada pašvaldības policija, biedrība “Brīnummāja”.

Apmeklētāju netrūka, bērni labprāt iesaistījās piedāvātajās nodarbēs. Uzrunātie vecāki atzīmēja, ka pasākumi bērniem vienmēr tiek ļoti gaidīti. “Mūsējai līdz skolai vēl viens gadiņš jāpagaida, bet šis pasākums bija gaidīts,” teica mazās Rainas mamma Ineta. “Bērniem ir vajadzīgas aktivitātes, kas atšķiras no tā, ko ikdienā var piedzīvot bērnudārzā. Meitai patīk radošās darbnīcas, ar prieku piedalās, pēc tam jau varēsim kopā ļauties arī kādam kārumam!”

Šajā dienā Cēsīs risinājās arī mākslas telpas “MALA” rīkotais ielu mākslas festivāls, dažas aktivitātes notika arī Rožu laukumā, kur Jauniešu dienas apmeklētāji varēja piedalīties Rīgas Cirka skolas darbnīcās, mācoties, piemēram, žonglēt ar bumbiņām. Bērni labprāt to izmēģināja, secinot, ka tas izskatās ļoti viegli, bet patiesībā bumbiņas nemaz neklausa.    “Nekas man nesanāca! Kā viņi to var iemācīties, tur laikam ilgi jātrenējas, man tam nav pacietības,” teica Arnis, kuram deviņi gadi.

Pēcpusdienā, kad bērnus laukumā nomainīja jaunieši, sadarbībā ar biedrību “Priekam Prieks” notika tekstila grafiti darbnīca, īsfilmu seanss, kurā apmeklētāji varēja skatīties jauniešu digitālo prasmju attīstīšanas projekta “Dig” ietvaros tapušās īsfilmas. Jauniešiem tika piedāvāti arī dažādi citi izzinoši un izklaidējoši notikumi.

Gaidīts notikums bija koncerts, kurā uz lielās skatuves Rožu laukumā uzstājās vairāki mūziķi un grupas, tostarp grupa “Sudden Lights”, kas pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Velkot paralēles ar notiekošo Pasaules kausu basketbolā, brīvdabas kino seansā varēja skatīties filmu “Sapņu komanda 1935”, bet Jauniešu mājas pagalmā notika klusā diskotēka.

Vērtējot aizvadītos svētkus, I. Balode saka, ka viss izdevies, kā plānots, apmeklētāju bijis vairāk nekā pērn: “Trešdien kopā ar jauniešiem, kuri piedalījās rīkošanā, sanāksim kopā, lai pārrunātu, kas izdevās, kas ne, ko nākamgad darīt citādi. Secinājumus noliksim jauniešu dienas mapē, lai, sākot gatavoties nākamajai, tur varētu ieskatīties. Jāņem vērā, ka jaunieši, kuri iesaistās rīkošanā, mainās, un tie, kuri nebija šogad, bet būs komandā nākamgad, šajā mapē varēs pasmelties noderīgas idejas, atziņas, lai nav jākāpj atkal uz tā paša grābekļa.”

Viens komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *