Raksti

Jaunieši

Īstenots projekts “Jauniešu balss Cēsīm”

Foto: no albuma

Jaunieši no Cēsu novada jauniešu mājas un Cēsu novada apvienību pārvaldēm laika periodā no 2022.gada janvāra līdz 2023. gada janvārim īstenojuši projektu “Jauniešu balss Cēsīm”, kura laikā apguva un pilnveidoja dažādas digitālās prasmes.

Projekta ietvaros norisinājās 14 teorētiskas un praktiskas par digitālā satura radīšanu, ko vadīja dažādi nozares speciālisti un eksperti. Īstenojot projektu, tā komanda izvirzīja mērķi attīstīt jauniešu digitālās, radošās un komunikācijas prasmes, veicinot Cēsu pilsētas un novada jauniešu sabiedrības informētību par viņu novadā notiekošo, kā arī par jauniešu iespējām gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Par būtisku uzdevumu projekta komanda izvirzīja arī jauniešu izpratnes veicināšanu par to, kā darbojas mediji, kādas ir to galvenās funkcijas, kā arī vērst jauniešu un sabiedrības uzmanību medijpratības jautājumu nozīmei un tam, cik svarīga šobrīd, informācijas laikmetā, kad nemitīgi tiek saņemta informācija, ir kritiskā domāšana.

Projekta ietvaros savas jauniegūtās zināšanas un pilnveidotās digitālās prasmes jaunieši pielietoja arī praktiski un veidoja videostāstus, fotoreportāžas, apguva fotoapstrādes un videomontāžas pamatus. Projekta laikā tapa videostāsti ar Cēsu novada Jauniešu domes kādreizējiem biedriem, ko plašāka publika varēja vērot Cēsu novada Jauniešu domes 20 gadu jubilejas svinībās. Tāpat arī tika izveidota mājaslapa www.cesisjauniesiem.lv, kura tagad kalpo ar mērķi veicināt jauniešu informētību par viņu iespējām līdzdarboties gan vietējā, gan plašākā mērogā.

Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *