Raksti

Dzīves stils

Izaicinājums novembrī: “Neapēd zemeslodi!”

Visu novembri ikviens, kam rūp daba, var iesaistīties savu ēšanas paradumu izvērtēšanā un pārliecināties, vai tie ir pašam un apkārtējai videi draudzīgi. “Neapēd zemeslodi!” ir biedrības “Dzīvnieku brīvība” un Latvijā lielāko vides aizsardzības organizāciju aicinājums veltīt uzmanību iedzīvotāju uztura izvēlēm un to radītajām sekām. Vai piedomājam, cik daudz, kādas kvalitātes un kur ražotus produktus pērkam, kas paliek pāri, sabojājas un ko izmetam?

Viens no kampaņas “Neapēd zemeslodi!” mērķiem ir palīdzēt ikvienam sevis radīto ietekmi samazināt, ierobežojot dzīvnieku produktu patēriņu. Nevis mazās piemājas saimniecībās dabiski un rūpīgi izaudzētais, bet tieši industriālā lopkopība ir viens no galvenajiem pasaules vides problēmu cēloņiem. Lielražošana ir resursietilpīga, rada piesārņojumu un apdraud līdzsvaru dabā.
Lai pārliecinātu par faktiem un dzīvnieku produktu patēriņa ietekmi uz vidi, kampaņas rīkotāji piedāvā animācijas īsfilmu.

Ja vēlaties pieņemt šo izaicinājumu, reģistrējieties vietnē NeapedZemeslodi.lv, izvēlieties kādu no trim līmeņiem: trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, visu novembri ēst veģetāri vai visu novembri ēst vegāniski. Jūs nebūsiet tikai viens skaitlis statistikā, jo organizatori sola katru dienu sūtīt e-pastu ar padomiem, informāciju un ēdienu receptēm.

Žurnāliste Anitra Tooma, kura jau daudzus gadus popularizē videi draudzīgu dzīvesveidu, komentē: “Nav viegli mainīt ēšanas ieradumus, jaunieši to dara biežāk filozofisku apsvērumu dēļ, bet vecāki cilvēki – tad, kad vēders pretojas smagiem ēdieniem vai žēl salauzt protēzi, mēģinot sakošļāt sīkstus kumosus. Pat ja neesat gatavi mainīt ēšanas ieradumus, tad analizēt, cik daudz ēdiena nonāk atkritumos, vajadzētu ikvienam. Lielākā daļa sabiedrības tieši par pārtiku izdod visvairāk naudas, tāpēc daļu izmest atkritumos ir milzīga izšķērdība.”

Starp citu, es arī pieteicos un labprāt informēšu “Druvas” lasītājus par kampaņas “Neapēd zemeslodi!” ieteikumiem un norisēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *