Raksti

Dzīves stils

Aicina sniegt palīdzību jaunietim Nītaurē

Šonedēļ labdarības radio programmā „Zaļā lampa” radio „Baltkom” ēterā pastāstīja par 17 gadus veco Matīsu Līmani. Puisis pirms sešiem gadiem bija spiests sākt pārvietoties ar ratiņkrēslu pēkšņi sākušās smagās slimības – mugurkaula deformācijas – dēļ. Matīss ar vecākiem dzīvo Nītaurē. Tētis strādā mežniecībā, mamma kopj dēlu. Šogad Matīss veiksmīgi pabeidza 9. klasi. Viņš ir strādīgs un talantīgs jaunietis. Viņš nesūdzas – smaida, interesējas par visu ko: automašīnām, dzīvniekiem, fotografēšanu, dabu. Sapņo kļūt par datorzinību speciālistu.

Slimības saasināšanās dēļ pašlaik Matīss nespēj ne tikai staigāt un stāvēt kājās, bet pat sēdēt bez īpašām balstierīcēm. Latvijā viņam pēc valsts programmas izgatavoja muguras korseti, kas nepalīdz. Pēc izmeklēšanas Igaunijā, centrā „Ortoosimeister”, tika noskaidrots, ka Latvijā izgatavotā korsete Matīsam nemaz neder, jo viņa gadījumā ir nepieciešams stabilizējošs muguras balsts, lai novērstu sāpes un apturētu mugurkaula deformēšanos. Tad Matīss varēs ilgāk sēdēt, brīvi elpot un galvenais – turpināt mācības. Matīss ļoti vēlētos iegūt izglītību, integrēties sabiedrībā, atrast savu sirdsdarbu un būt cilvēkiem noderīgs. Novembrī viņš plānoja iestāties Sociālās integrācijas valsts aģentūras skolā. Tas ir viņa sapnis un plāns tuvākajai nākotnei. Bet pagaidām tas viss ir ļoti problemātiski.

Šobrīd Matīss nespēj turpināt mācības – gluži vienkārši tāpēc, ka nespēj sēdēt bez speciāla atbalsta. Muguras deformācija pārsniedza 40%. Viņš arī nedrīkst sēdēt bez balsta, jo varētu vēl vairāk ciest ar deformētajiem kauliem saspiestie iekšējie orgāni. Sekas var būt ļoti smagas, līdz pat elpošanas traucējumiem. Mēs varam palīdzēt ģimenei savākt naudu medicīniskās iekārtas apmaksai, kas atvieglotu jaunieša dzīvi. Pavisam ir nepieciešami 3882 eiro. Šo balstu speciāli Matīsam Līmanim ir gatavi izgatavot Igaunijas klīnikā „Ortoosimeister”.

Fondā Ziedot.lv ir atvērts speciāls konts, lai Matīsam steidzami savāktu naudas līdzekļus muguras balsta apmaksai. Kā arī, lai palīdzētu Matīsam, līdz 24. oktobrim darbosies radio „Baltkom” programmas „Zaļā lampa” labdarības tālrunis 90006383 (maksa par zvanu – 1,42 eiro).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *