Ap 200 cilvēku izmantoja iespēju Cēsīs piektdienas vakara stundas līdz pusnaktij aizvadīt bibliotēkā, kad tur valdīja kluba atmosfēra.
Bibliotēku nakts rīkošana bija gados jauno Cēsu centrālās bibliotēkas darbinieču iniciatīva, lai ļautu iepazīt sabiedrībā it kā zināmo kultūras iestādi no citas puses. Vislielākais interesentu pieplūdums bija vērojams pirms spoku stundas iestāšanās. Kā bērnu literatūras lasītava, tā arī novadpētniecības lasītava, kas ir pieaugušajiem paredzētajā bibliotēkā, tik tikko spēja uzņemt visus interesentus, kas bija atnākuši pastāstīt un paklausīties stāstus par paranormālām parādībām. Tumsa aiz logiem nāca talkā iztēles veicināšanai. „Jaunieši, kuriem spoki vēl nav rādījušies, bija sanākuši, lielas ziņkāres vadīti, viņus visvairāk interesēja ar mums kopā pārdzīvot to, ko esam redzējuši un jutuši Cēsu pils mūros,” secināja viena no vakara stāstniecēm Dace Tabūne.
Pilnīgi pretēja – azarta pilna – atmosfēra tajā pašā laikā valdīja bibliotēkas administrācijas telpās, kur apspriežu galdi bija pārvērsti par galda spēļu lauku. Vērojot, kā kopā ar korespondentu Jāni Gabrānu, kurš atnesis savu galda spēļu kolekciju, aizrautīgi viņas kabinetā spēlē dažāda vecuma cilvēki, bibliotēkas direktore Natālija Krama aizdomājās, cik ļoti tagadējā ēkā Cēsīs pietrūkst plašuma, lai bibliotēku arī ikdienā varētu padarīt par modernu izziņas un reizē atpūtas centru, arī tādu, kur brīvajā laikā pulcēties ģimenēm un tikties dažāda vecuma un interešu cilvēkiem. Šogad lasītāju skaits, salīdzinot ar pagājušā gada pavasari, jau palielinājies divkārt, sasniedzis trīs tūkstošus apmeklētāju. Ja bibliotēka varētu piedāvāt plašākas lasītavas, idejas netrūktu, kā tās piepildīt ar saistošu saturu.
Bibliotēku nakts apmeklētājiem, kuri piedalījās viktorīnā, līdzīgi kā orientieristiem, atzīmējoties dažādos kontrolpunktos un reizē savācot informāciju, pavērās iespējas vēl vairāk apjaust jau tagadējo bibliotēkas pakalpojumu daudzveidību. Visai lielu interesi izraisīja svešvalodu mācību programmu „EN101″ lietošana, par vakara populārāko kļūstot ķīniešu valodas apguvei.
Bibliotēkas darbinieki bija sagādājuši iespēju vaigu vaigā tikties ar ļoti atšķirīgu grāmatu autorēm – profesori Ausmu Cimdiņu, rakstnieci un kulināri Moniku Zīli, tēju pazinēju „Tējas Avīzes” autori Valdu Madalāni, bet bērni iztaujāja vienu no pašlaik iecienītākajām jaunajām autorēm – Kristīni Ulbergu – Rubīni. Daža viešņa, ņemot vērā vakara stundas un kluba atmosfēru, uz tikšanos bija ieradusies ar cienastu, tika garšotas tēju izlases un marinēti sieri.
„Tā kā bibliotēku nakts Cēsīs bija pirmo reizi, kolektīvi strādājot pie pasākuma scenārija, centāmies prognozēt, kas visvairāk ieinteresēs apmeklētājus. Piepildījās cerības, ka nāks ļoti dažāda vecuma un interešu cilvēki, bet negaidīti likās, ka tik daudzi alka dzirdēt spoku stāstus,” vērtēja direktores vietniece Gunta Romanovska.
Komentāri