Jaunpiebaldziete Liene Lācgalve jau deviņus gadus dzīvo Rīgā un strādā par juristi grāmatvedības un finanšu pakalpojumu uzņēmumā SIA “EuroAudit”. Uzturā viņa iecienījusi zaļumus, tos labprāt audzē arī pati. Šopavasar Liene internetā noskatījusi ērtu un praktisku risinājumu sīpolloku audzēšanai dzīvoklī uz palodzes.
Liene atminas, ka viņas mamma Jaunpiebalgā ik pavasari diedzējusi lociņus un to dara joprojām. Dzīvojot galvaspilsētā, arī Liene pirms vairākiem gadiem sākusi tos audzēt, turklāt to dara gan savā mājoklī Rīgā, gan vasarā Jaunpiebalgā iekopj zaļumu stūrīti mammas siltumnīcā un omes dārzā.
“Druvai” Liene stāsta, ka iepriekš sīpolloku audzēšanai telpās izmantojusi daudziem jau zināmus risinājumus, piemēram, audzējusi tos trauciņos ar ūdeni vai kastītēs ar zemi. Kopš atklājusi sīpolloku audzēšanu lielā plastmasas pudelē, neviens iepriekš izmantotais paņēmiens viņai vairs nešķiet ērts un praktisks.
“Neparasto ideju pamanīju interneta vietnē www.pinterest.com, tūdaļ nolēmu izmēģināt. Ieceri īstenot palīdzēja draugs. Izmantojām piecu litru ūdens pudeli. Ar sakarsētu īlenu tajā izkausējām caurumus, nogriezām pudelei augšu, bet apakšā izdūrām dažus caurumus gaisa cirkulācijai. Vietas, kur paredzēts likt sīpolus, jātaisa pamīšus, citādi, augot uz augšu, dzinumi cits citam traucēs,” paveiktajā dalās Liene un turpina: “Vispirms pudelē iebēru zemi līdz pirmajiem caurumiem, no iekšpuses ieliku sīpolus, virsū uzbēru atkal zemes kārtu līdz nākamai caurumu rindai, tad liku atkal sīpolus. Tā turpināju, līdz pudele bija pilna. Jau nākamajā rītā sīpoli bija izdzinuši saknītes, pēc nedēļas sīpolloki sasniedza sprīža garumu, pēc divām – bija jau sīpolloku plantācija, ko diviem cilvēkiem grūti apēst.”
Zaļumu cienītāja Liene stāsta, ka šogad izmēģinātais risinājums viņai patīkot vislabāk, tādēļ arī turpmāk pavasaros sīpollociņus audzēs tikai pudelē. “Šāds trauks uz palodzes aizņem ļoti maz vietas, turklāt tajā ietilpst pat 30 sīpoli. Iedomājieties, cik liela kaste būtu vajadzīga, lai sarindotu tajā pārdesmit sīpolu. Turklāt man patīk, ka sīpolus varu audzēt zemē, nevis mērcēt ūdenī, kas prasa vairāk pūļu, jo trauciņos bieži jāmaina ūdens, citādi rodas nepatīkams aromāts,” zina stāstīt Liene, piebilstot, ka šogad sīpolus nepieciešams aplaistīt tikai reizi nedēļā. Lai visi izdīgušie lociņi tiktu pagozēties saulē, reizi pa reizei Liene pudeli arī pagroza.
Jāteic, ka sīpollociņu audzēšana pudelē ir ne vien praktisks, bet arī dekoratīvs risinājums. Liene novērtējusi, ka pudele ar izdīgušajiem sīpollociņiem lieliski papildina virtuves interjeru. Anda Dzenža
Komentāri