Piektdiena, 22. novembris
Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris

Ko viens cilvēks negatīvi radījis, to otrs var noņemt

Jānis Gabrāns
06:48
04.06.2018
239
Dziednieks Fotomarta 1

Latvijas profesiju klasifikatorā kā viena no profesijām minēta – dziednieks. Tautas medicīnas centra valdes priekšsēdētāja, dzied­nieka Artūra Tiltiņa mājaslapā ir publicēts Latvijas dziednieku reģistrs, kurā minēts 231 sertificēts dziednieks.

Pats Artūrs jau 18 gadus ir profesionāls dzied­nieks. Savas darbības sākumā pieņēmis apmeklētājus Cēsīs, tad bijis ilgāks pārtraukums, tagad atkal reizi mēnesī iegriežas te, un vienā no šādām reizēm tikāmies, lai parunātu par šo profesiju, par dziedināšanu. Kā viņš saka, dziednieks – dziedina, ārsts – ārstē.

Viņš norāda, ka dziednieka spējas ir gandrīz katram, tās tikai jāattīsta: “Mammas taču visas ir dziednieces, ja bērnam kas sāp, viņš atskrien pie mammas, viņa to paglauda, samīļo, un sāpes pār­iet.”

A. Tiltiņa dzimtā bijuši cilvēki ar dziednieku spējām, vecmamma bijusi zināma dziedniece, tēvam piemitušas telepātiskās un pareģa spējas, daudz kas no viņa teiktā piepildījies. Dziednieks ir arī brālis Roberts.

Artūra mājaslapā uzskaitītas problēmas, ar kurām pie viņa var vērsties pēc palīdzības, un rodas jautājums, vai tiešām tam visam var atrast dziedināšanu. Uz to dziednieks norāda, ka viss patiesībā sākas cilvēkā pašā: “Viss spēks ir galvā, ja tajā viss būs sakārtots, arī apkārt būs kārtība. Ja galvā putra, arī dzīve būs viena vienīga putra. Tam var būt dažādi iemesli. Iespējams, cilvēks iztukšojies enerģētiski vai bijusi kāda ietekme no malas, ko tautā sauc par lāstu. Tā ir negatīva enerģija, kas atsūtīta no malas. Jebkura enerģija, vienreiz radīta, vairs nepazūd, bet aiziet uz to cilvēku, kam tā domāta. Sāk rasties problēmas, un cilvēks saka – jūtos kā nolādēts. Uzkrājas negatīvā enerģija, kas ietekmē ikdienu, un tad sākas dziednieka darbalauks. Ko viens cilvēks negatīvi radījis, to otrs var noņemt. Roku, kāju atsevišķi nevaru dziedināt, es sakārtoju cilvēka biolauku, iedodu impulsu organismam, un tas tālāk pats sevi sāk dziedināt. Protams, nevienu par jaunu cilvēku neuztaisīt, jaunus kaulus neielikt, bet jebkuru procesu var apturēt. Teiksim, sāpes. Sāpju sajūta ir briesmīga, rada diskomfortu ikdienā, tām pazūdot, cilvēks iegūst pavisam citu skatu uz dzīvi. Labāks garastāvoklis – labāka diena.

Mēs paši ar savu enerģiju pievelkam labo un slikto. Satraucamies par lietām, par ko nav vērts satraukties, jo tās ir notikušas. Piemēram, saplīsa vāze. Kāda jēga par to domāt, satraukties, jo mainīt to nevar, tā ir saplīsusi. Vai gaidi kādu ģimenes locekli mājā, bet viņš kavējas. No tā, ka satrauksies, viņš ātrāk neatnāks. Protams, nevar būt apātisks, vienaldzīgs, jāiemācās visu uztvert veselīgi, tā tikai palīdzēsi sev. Mums gribētos visu pasauli mainīt, bet mūsu spēkos ir mainīt tikai sevi, bet, mainot sevi, maini pasauli. Taču darbs ar sevi ir visgrūtākais.”

Mūsdienās cilvēki arvien vairāk sūdzas par aizņemtību, jo strādā vairākās darbavietās, lai nopelnītu pietiekami daudz. Arī brīvajos brīžos necenšas sevi uzlādēt, bet dara lietas, kas iztukšo vēl vairāk, bet, ja cilvēks enerģētiski ir iztukšots, jebkura kaite, kas dus organismā, tajā brīdī iegūst spēku, un sākas viena problēma pēc otras, sāk piemeklēt veselības likstas. A. Tiltiņš norāda, ka to var sakārtot, izlīdzinot biolauku, atjaunojot dabīgo enerģiju, kas cilvēkam dod spēkus tālākam: “Daudz var panākt katrs pats. Tāpēc ir izdomāti atvaļinājumi, lai cilvēks atgrieztos savā enerģētiskajā normā. Daba, ūdeņi, mežs uzlādē, vajag šo iespēju izmantot, jo tā ir tepat līdzās. Tur nevajag dziednieku. Arī meditācijas var lieti noderēt, tur gan nedaudz jāpamācās, bet meditācija ir arī labas grāmatas lasīšana vai pasēdēšana jūras krastā. Dziednieks var iedot nelielu impulsu, tad cilvēks iet un palīdz sevi enerģētiski uzlabot.”

A. Tiltiņa mājaslapā atrodama dažāda informācija, arī sapņu tulks, lasāmas dažādas burvestības. Sarunā dziednieks stāsta par latviešu buramvārdu grāmatu, par “melno grāmatu”, kurā apkopoti lāsti, norādot, ka buramvārdus nevar pielietot katrs, pat ja izpildīs visu, kā rakstīts: “Jāmāk domu virzīt, tur tas spēks. Enerģija tiek novirzīta ar domu, nevis darbību. Ja nespēj koncentrēt domu, nekas nenotiks.”

Komentējot sapņu tulkošanas sadaļu, A. Tiltiņš stāsta, ka sapņiem ir nozīme, tie var būt pareģojoši, tikai jāmāk to saskatīt: “Man pašam bijusi laba pieredze. Reiz sapnī redzēju, ka, braucot uz Alūksni, kādā ceļa līkumā pretī manai mašīnai nāk kravas auto, sagriezies šķērsām pa ceļu. Pēc neilga laika, braucot šajā pagriezienā, piebremzēju, un tiešām tā mašīna tur bija. Var tikai minēt, kas to sapni man atsūtīja. Sapnis ir informācija no zemapziņas, kas nāk transformētā veidā. Tajā atspoguļojas iepriekšējo dienu, nedēļu iespaidi. Nezinu, cik tur taisnības, bet saka, ka jātulko tikai tie sapņi, ko redz no ceturtdienas uz piektdienu. Tie esot pareģojošie.”

Viņš stāsta, ka ļoti lielā mērā dziedināšanas rezultāts atkarīgs no cilvēka ticības tam, ka dziednieks spēs palīdzēt. Arī medicīnā taču ir līdzīgi, pastāv placebo efekts, kad cilvēks tik ļoti tic zāļu iedarbībai, ka palīdz pat neefektīvas zāles.
“Nekad nebūs tā, ka kāds dziednieks varēs palīdzēt pilnīgi visiem sāpju noņemšanā, atkarībās, citās problēmās, bet lielākajai daļai var palīdzēt. Ārsti jau arī visiem nevar palīdzēt. Kas nāk pie dziedniekiem? Tie, kuri nav guvuši rezultātus pie ārstiem. Viņi gājuši, lietojuši medikamentus, bet nekas nav mainījies, un tad meklē palīdzību pie dziedniekiem,” stāsta A. Tiltiņš.
Sabiedrībā par dziedniekiem runā daudz, bieži sociālajos tīklos lasāms aicinājums ieteikt, kurš labāks. A. Tiltiņš gan uzsver, ka nevar teikt, tas ir labs, tas – slikts dziednieks, katram jāatrod savs dziednieks: “Ja sakrīt abu pušu enerģētiskie lauki, rezultāts būs labāks. Ja cilvēks saka, ka netic dziedniekiem, viņš jau sevi ir nobloķējis, tādam grūtāk palīdzēt. Viss ir ticībā, gluži kā attiecībās ar Dievu. Viņu taču neviens nav redzējis, bet cilvēki jūt aizsardzību, jo ir ,kam ticēt, kam lūgt palīdzību, tas rada iekšēju dvēselisko mieru. Dziedniekiem attiecības ar Dievu ir pareizas. Neesam fanātiķi, bet apzināmies, ka ir kāds augstāks spēks, kas mūs vada,” stāsta A. Tiltiņš.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Cienīt laika nospiedumus

06:44
22.11.2024
10

Atjaunotais Uzvaras piemineklis Cēsu centrā    ir līdz šim arhitekta Imanta Timermaņa vērienīgākais darbs. Par Atmodas gadu notikumiem un šodienu saruna ar SIA “Arhitekta Imanta Timermaņa birojs” vadītāju. -Par pieminekļiem runā, diskutē, ceļ un nojauc arī šodien. -Šķiet, virziens aizgājis ne īstajās dimensijās. Andreja Upīša    pieminekļa zāģēšana ir muļķība. Ja ir kādi izteikti ideoloģiski […]

Viens bez otra nevaram nekādi

10:41
21.11.2024
285

Straupes pagasta bioloģisko zemnieku saimniecību “Eicēni” divi skoloti dārznieki Elita un Jānis Reinhardi nodibināja pagājušā gadsimta deviņdesmitajos, drīz pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Sāka tā romantiski – ar mazu siltumnīcu pie Elitas dzimtas mājām, kurā koši izauga izjukušās kopsaimniecības pamesti rožu stādi. Veidojot saimniecību, piedzīvota gan ziedēšana, gan ērkšķu dūrieni, un nu jau abi dārznieki ar […]

Katrā augā ir kas vērtīgs. Jāprot to izmantot

11:32
20.11.2024
20

Pastāv uzskats, ka kaut kur tālās zemēs ir tie vērtīgie augi, kas veselību var ļoti pozitīvi ietekmēt. Patiesībā viss, kas ir vajadzīgs mums, aug tepat tuvumā, atzīst dabas velšu vācēja, aktīva ārstniecības augu pētniece un augu valsts izzinātāja ELITA MELNE. “Savs jaukums ir būt dabā arī šajā nosacīti drūmajā laikā, tas ļauj izjust zināmu pirmatnību. […]

Militārā tehnika – stāsts par Latvijas vēsturi

11:04
18.11.2024
19

Cēsniekam Lūkasam Matutim bija pieci gadi, kad televīzijā redzēja, kā brauc tanki. “Tas šķita kas tik liels un interesants,” ar smaidu atceras Lūkass. Jau padsmitnieka gados viņš sāka izgatavot dažādas tehnikas modeļus. Un, protams, arī tanku. Līdztekus arī izzināja Latvijas militārās tehnikas vēsturi. Cēsu muzejā šomēnes apskatāma viņa veidoto modeļu    izstāde “Latvijas militārās tehnikas […]

Kā ikdienas paradumi var uzlabot zobu veselību

19:03
16.11.2024
30

Ikdienas paradumi spēlē būtisku lomu zobu veselības uzturēšanā un var novērst daudzas mutes dobuma problēmas. Regulāra un pareiza zobu kopšana palīdz ne vien uzturēt skaistu smaidu, bet arī izvairīties no biežām zobārsta vizītēm saistībā ar infekcijām, kariesu un smaganu iekaisumu. Aplūkosim trīs vienkāršus ieradumus, kas var ievērojami uzlabot zobu veselību. Regulāra un pareiza zobu tīrīšana […]

Vai plastiskā ķirurģija patiesi ir ceļš uz pārliecinošāku ārieni?

19:00
16.11.2024
26

Šis jautājums, kas sākotnēji var šķist vienkāršs, patiesībā slēpj sevī vairākus aspektus, kas saistīti gan ar fiziskajām, gan psiholoģiskajām izmaiņām. Plastiskā ķirurģija ne vienmēr nozīmē tikai ārējas pārmaiņas – tā bieži ietekmē arī cilvēka pašpārliecību un kopējo dzīves kvalitāti. Daudziem pacientiem šīs izmaiņas ir ceļš uz harmoniskāku dzīvi, kurā viņi izjūt gan iekšēju, gan ārēju […]

Tautas balss

Vai svarīgākā ir domes vadība

11:01
21.11.2024
35
J. raksta:

“Pagājušajā “Druvas” numurā bija ziņa, ka Cēsu novada pašvaldība par labu darbu valsts svētkos apbalvo 50 darbiniekus. Neviens pagodinātais vārdā nebija nosaukts, bet domes priekšsēdētājs un viņa vietnieki gan minēti pilnībā. Vai tad tikai viņi pelnījuši tādu godu, citi ne,” neapmierinātību ar publikāciju izteica J.

Sveiciens glābējiem un policistiem

11:01
21.11.2024
12
7
Seniore raksta:

“Noskatījos dokumentālo filmu par ugunsdzēsēju glābēju darbu. Tajā bija uzskatāmi parādīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku pienākumi, reālas situācijas, kādās viņi strādā, ar kādu bīstamību jāsastopas un cik profesionāli viņi atrisina situācijas. Gribu novēlēt visiem, kas strādā šajā dienestā, veselību un izturību un visus sveikt svētkos. Paldies vēlos teikt arī Valsts policijai. Arī tas […]

Kur novilkt robežu

11:39
20.11.2024
28
Lasītāja raksta:

“Lasu, ka Cēsīs Leona Paegles ielai atjaunots Ģimnāzijas ielas nosaukums. Nosaukumā, protams, nav nekā slikta, taču, manuprāt, nav pareizi, ka mēs cenšamies aizslaucīt visu mūsu vēsturi. Šoreiz varbūt ne tik daudz par Cēsīm, bet kopumā. Nav jau neviens cilvēks ideāls, arī rakstnieki, mākslinieki. Katram savi un varbūt daudziem nepareizi uzskati, bet vai tāpēc viņu vārdi […]

Pilsoniska atbildība

11:39
20.11.2024
25
M.N. raksta:

“Paldies priekulietim Gundaram Muceniekam, kurš Lāčplēša dienas rītā Priekuļu birzītē pie piemiņas zīmes Kārlim Ulmanim nopļāva kūlu. G.Mucenieks nežēloja savu laiku un izmantoja arī savu trimmeri,” pastāstīja M.N.

Nevar atrast tualetes

14:54
13.11.2024
65
Seniore no kaimiņu novada raksta:

“Mēs, trīs kundzes astotajā gadu desmitā, no kaimiņu novada bijām ciemos Cēsīs. Izstaigājām pilsētu, vēsturiskās vietas. Kā jau ekskursijā, katrai bija līdzi ūdens pudele. Pienāca brīdis, kad, kā mēdz teikt, daba sauc. Tā kā man Cēsis zināmākas, vedu draudzenes uz Rožu laukumu, atceros, tam līdzās bija pārvietojamās tualetes. Aizgājām, bet nekā, to vairs nav. Un […]

Sludinājumi