Svētdiena, 13. oktobris
Vārda dienas: Irma, Mirga
casibom jojobet giriş jojobet Casibom holiganbet giriş casibom giriş Casibom casibom casibom giriş CASİBOM holiganbet Casibom Giriş casibom casibom güncel giriş casibom güncel Casibom Casibom holiganbet holiganbet casibom güncel giriş

Tie ir svētki ģimenēm

Mairita Kaņepe
10:21
13.09.2017
8

1. septembra gaidās “Druva” uzrunāja dažādu paaudžu cilvēkus, jautājot, vai Zinību diena viņiem ir īpaša, ar kādām domām un darbiem tā saistās.

Katram bija, ko sacīt, un teju visi tūlīt par atsaucās, ka augusta pēdējā diena viņiem liek aizdomāties par savu laiku skolā, domāt, kā jaunajai paaudzei veiksies jaunajā mācību gadā.

Ritums Ivanovs, divu dēlu tēvs: “Mani dēli šogad būs 4. un 6. klasē, tāpēc vissvarīgākais pirms katra mācību gada nopirkt dēliem jaunu apģērbu. No iepriekšējā viņi ir izauguši. Par pārējo visu, kas notiks 1. septembrī, padomā skola. 1. septembris ir jau­ka diena bērniem. Komuni­kā­cija ar skolotājiem un citiem skolēniem viņiem ir aktīva. Visi grib sasveicināties, apvaicāties. Pir­mā diena bērnos raisa saprašanu, ka tūliņ sāksies, nu būs jādara. Mums, vecākiem, kopā ar bērniem pirmo reizi ejot uz mācību iestādi, bijuši dažādi 1. septembri. Arī ar nezināmiem momentiem, piemēram, kas nu būs 1. klasē. Tagad nezināmā kļuvis mazāk. Puikas ir patstāvīgāki, un pagaidām nezinu, cik ļoti ļausies, lai vecāki seko līdzi skolas dzīvei. Viņi skolā iejutušies, tur jūtas labi, tiek paši galā, bet mums arī gribētos sekot līdzi viņiem. Kā to izdarīt, vēl jāaprunājas.”

Marika Austruma, trīs bēr­nu mamma: “Šogad manā ģimenē ir lieli svētki, jo mums ir pirmklasnieks un arī devītklasnieks, kurš pats pirmklasnieku vedīs. Ar mazāko skolēnu abi tik ļoti gatavojamies un nevaram vien sagaidīt 1. septembri. Ar pirmklasnieku skaitām dienas un pat stundas līdz tam. Bērnudārza posms manam bērnam ir pagājis, viņš ir kļuvis pieaugušāks, un es jūtu, ka viss rit tā, kā tam jābūt. Tas ir skaisti, tik secīgi! Man skolā iet patika, vienmēr vasarā skolu gaidīju. Pati kļuvu par mūzikas skolotāju, un 1. septembris vienmēr man bijis svētki. Šogad 1. septembrī gan būšu tikai māmiņa, jo trešajam mūsu bērnam tūlīt būs gads.”

Anita Bērziņa, viesnīcas vadītāja: “Šorīt klausījos, kā Valsts prezidents stāsta – viņam 1. septembra satraucošās sajūtas esot pazudušas, atbīdījušās tālākā plānā. Tas ir loģiski, ja neviens bērns ģimenē 1. septembrī vairs neiet uz skolu, bet man vienalga patīk šī diena. Man 1. septembris sagādā prieku, it sevišķi, ja diena ir saulaina, bērni ar ziediem, īpaši garajām gladiolām, rokās iet uz skolu. Nevarētu teikt, ka uz skolu savulaik man būtu liela mīlestība, tāpēc ar savām atmiņām 1. septembri nesaistu, bet man patīk atbildēt uz ārzemju viesu jautājumiem: “Kas Latvijā šodien notiek?” Daudzās valstīs jau nav tādas skaistas tradīcijas kā pie mums. Saposušies bērni ar ziediem rada svētku dienas sajūtu. Mums ir diezgan sēru dienu. 1. sep­tembris ir pretēja – sirsnīga ģimenes svētku diena. Redzu skolēnu ģimenes pastaigā pa parku, ienākam kafejnīcā apēst svētku kūku, mājās droši vien ir īpašas vakariņas. Ģimenēm tas ir vajadzīgs, lai būtu kopības sajūta.”

Lūcija Kārkliņa, studentu vecmamma: “Kā gadi aiziet! Par to man šodien bija jādomā, un es atcerējos tālos laikus, kad veca sieva man sacīja: “Meitiņ, dzīvo un izjūti dzīvi, jo tā aiziet kā viena gara diena.” Tas ienāca prātā, pārdomājot savus skolas laikus, kā mēs, bērni, gājām skolā, kā pēc tam mani bērni, tad mani mazbērni, kuri nu jau augstskolās mācās. Tiešām, cik ātri dzīve aizskrien! Taču jāpriecājas par to, ka uz zemes valda miers un pārējais var notikt dabīgi.

Pagājuši tie laiki, kad skolēni gāja uz skolu un nāca no tās. Vai tas ir pareizi, ka skolu skaitu tagad tā samazina un skolēniem tāls ceļš? Bērns ceļu nemēro, stāv, gaidot autobusu vai mašīnu, kas vedīs. Nez vai tas ir pareizi, ka Latvijas nostūri paliek tukši, cilvēku lāgā nav, nav arī, kas skolās iet. Visiem kopā jāliek galvas un jādomā, lai ģimenes nebrauktu prom no savām mājām. Nevajag saukt atpakaļ tos, kas aizbraukuši, vajag atbalstīt tos, kuri šeit ar ģimeni dzīvo un strādā. Lai nebūtu tā, ka atkal paies gads un tu uzzini, kurš cilvēks, kura ģimene atkal nav izturējusi un aizbraukusi no Latvijas.”

Alvis Jansons, tehnikuma audzēkņa vectēvs: “Vienmēr, kad pienāk 1. septembris, iedomājos par savu klasi, par tiem, kas no mums palikuši un kuru vairs nav šai saulē. Šogad domāju arī par mazdēlu, par to, kā viņš sāks mācīties citā skolā. Kā tehnikumā viņam ies? Man jaunas skolas sā­kums saistās ar to, ka divas reizes esmu gājis 1. klasē, divas 2. klasē un tikai no 3. klases pa vienam gadam katrā klasē. Pirmos divus gadus vēl dzīvojām Krie­vi­jā – tālu Ziemeļos, tur arī sāku iet skolā. Tad ar vecākiem atgriezāmies Latvijā, man jau bija deviņi gadi, bet nekas cits neatlika, kā atkal iet 1. klasē. Latviski neko nesapratu, līdz jaungadam man kā pirmklasniekam latviešu skolā divnieki vien bija. Taču tas mani nešokēja, ar laiku pieradu un valodu apguvu. Nekādi nevarēju pierast pie tā, ka Latvijā nav īstas ziemas, kāda ir Ziemeļos. Sniegs un sals – tad es jutos kā zivs ūdenī.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Kad ūdens smeļas mutē un risinājums iekritis ūdenī

21:21
10.10.2024
19

Ik dienu Latvijā uzņēmēji atgādina, ka trūkst darbaroku. Tajā pašā laikā valstī ir 27 tūkstoši jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās un nestrādā. Loģiski jautājums, kāpēc uzņēmēji viņus neņem darbā un kāpēc jaunā paaudze nestrādā?    Ar katru dienu prasības darba tirgū palielinās, uzņēmumos ienāk aizvien jaunākas tehnoloģijas, bez izglītības ar tām […]

Grubuļainas domas pie gluda ceļa

21:20
09.10.2024
35

Šonedēļ oficiāli atklās atjaunoto Stalbes ceļu. Pārgaujas iedzīvotājiem, kuri aktīvi rosījās, lai uzturētu brauktuves remonta aktualitāti karstu valsts ceļu būves programmās un plānos, tas nav tikai ilgi gaidīts notikums. Tā ir mazā uzvara, pieredzes diploms pilsoniskā brieduma un atbildības skolā. Droši vien atklāšanā pelnīti skanēs– paldies projektētājiem, būvētājiem, uzraugiem, projektu rakstītājiem un apstiprinātājiem. Taču riktīgs […]

Cilvēks un vilciens

20:28
09.10.2024
27
1

ES, dzelzceļš un vilciens šķiet tādi nesaraujami saistīti jēdzieni, jo bērnībā ar vilcienu braucu uz skolu, vēlāk dzīvoju burtiski pāris metru attālumā no dzelzceļa, kā arī nereti ar to braucu uz studijām vai darbu. Tāpēc man vienmēr dzelzceļš un vilcieni patikuši. Tie, kas dzīvo sliežu tuvumā, zina, ka pie vilcienu rīboņas pierod tik ļoti, ka […]

Vērtību cena

20:25
08.10.2024
26
1

Agresorvalsts Krievijas zaudējumi pilna mēroga iebrukuma gados Ukrainā ir milzīgi – nogalinātas, ievainotas vai bez vēsts pazudušas ir aptuveni 565 710 militārpersonas, iznīcināti 8893 tanki. Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs 2. oktobrī ziņoja par veiksmīgu ballistisko raķešu ATACAMS triecienu pa okupantu radiolokācijas staciju “Небо-М”. Okupantiem esot atlikušas vairs tikai desmit tādas stacijas, un katra maksājot vairāk nekā […]

Diena viena, mērķi dažādi

13:08
03.10.2024
33

Katra diena ir kaut kam veltīta. Dažādas organizācijas gadu gaitā    ieteikušas, lai pievērstu uzmanību kādai problēmai, kam īpašam, vēsturiskiem notikumiem vai kaut ko atgādinātu. Dažas dienas ierakstītas arī kalendārā, citas ne. Starp tām, kuras kāds kaut kur piemin, ir piektdien kalendārā neierakstīta Pasaules smaida diena un Pasaules dzīvnieku diena, 10.oktobrī Starptautiskā putras diena un […]

Uzzini par tuvāko apkaimi un Vidzemi “Druvā”!

13:07
02.10.2024
37

Tradīcijas nezūd. 1.oktobris ik gadu ir diena, kad sākas preses abonēšana. Iedzīvotājiem “Druvas” abonementu visam 2025.gadam visizdevīgāk iegādāties oktobrī. No 1. līdz 31.oktobrim “Druvu” nākamajam gadam var pasūtīt par 89,50 eiro. Tāda iespēja ir spēkā, noformējot abonementu jebkurā “Latvijas Pasta” nodaļā, pie pastniekiem, “Latvijas Pasta” vietnē abone.lv vai “Druvas” redakcijā.Avīzes mēneša abonements nākamajam gadam maksā […]

Tautas balss

Pastaigu laikā jāpiesēž

20:28
08.10.2024
17
Pastaigu cienītāja Ē. raksta:

“Mēs, tie, kam patīk pastaigas un kas izmanto lielisko gājēju celiņu no Cēsīm uz Līvu ciematu, ļoti gaidām soliņus. Nav vairs jaunība, vajag pa laikam piesēst, ar autobusu pieturas soliņu ir par maz,” sacīja pastaigu cienītāja Ē.

Neaptveramās zāļu cenas

20:27
08.10.2024
15
7
Seniore raksta:

“Kad klausos, cik maksā zāles, lai ārstētu vai nepieļautu atkārtoties vēzim, mati ceļas stāvus. Grūti saprast, kas tik astronomisks jāiegulda, lai medikamenta deva maksātu tūkstošiem, pat desmitiem un simtiem tūkstošus eiro! Un šausmīgi saprast, ka jāmirst, jo nevari to atļauties, bet valsts nekompensē,” pārdomās dalījās seniore.

Laukos saites ciešākas

20:26
08.10.2024
18
Lasītāja V. raksta:

“Otrdienas “Druvā” izlasīju par senioru biedrībām, kas ražīgi darbojas un gādā par sava vecuma cilvēkiem. Droši vien viens otram vairāk palīdz laukos, kur cits citu pazīst, Cēsīs tas grūtāk. Pilsēta pietiekami liela, apvienot visus vienā organizācijā nav viegli,” sprieda lasītāja V.

Kā vecās filmās

13:10
01.10.2024
31
1
Cēsnieks raksta:

“Notikumi gluži kā senā zinātniskās fantastikas filmā vai romānā. Kos­miskajā stacijā iestrēguši divi ASV astronauti, kuriem vajadzēja tur pavadīt dažās dienas, bet nu jau ir vairākus mēnešus. Un tagad gatavo glābšanas misiju. Saki nu, ka māksla un literatūra nepareģo nākotni,” sprieda cēsnieks.

Lauki kļūst tukšāki

13:10
01.10.2024
47
1
Seniore raksta:

“Laukos paliek arvien mazāk cilvēku, lai kā televīzijā stāsta par jaunajām ģimenēm, kas izvēlas dzīvot viensētās. Daudz vairāk, nekā pārceļas uz pagastiem, no tiem aiziet, to taču var redzēt statistikas datos,” pauda seniore.

Sludinājumi