”Druvas” lasītāja Marika mums atsūtīja vēstuli ar sašutumu par to, ka ieradusies Cēsu dzīvnieku patversmē ar naudas ziedojumu, bet tur tas atraidīts. Viņa arī aizrādīja, ka Cēsīs šai patversmei nav mājas lapas internetā, kā citām dzīvnieku patversmēm Latvijā.
”Druva” sazinājās ar Cēsu pilsētas domes komunālās nodaļas komunālinženieri Anitu Bukeju, kura atbild par dzīvnieku patversmi. Viņa pateicās par atgādinājumu mājas lapas sakarā un apstiprināja, ka šis jautājums jau tiek kārtots, lai tāda būtu.
Runājot par ziedojumiem, A.Bukeja apstiprināja patversmē teikto, ka naudas ziedojumus pieņem tikai pilsētas domē (jādodas uz Cēsu domes komunālo nodaļu), lai pēc tam ziedotājam izsniegtu stingrās uzskaites čeku. A.Bukeja arī pavēstīja, ka cilvēki patversmei ziedo labprāt, ne tikai no Cēsīm, arī no Priekuļiem un Siguldas, bet ziedojumus pieņem tikai Cēsu domē.
”Es patversmē naudu neņemu. Ir noteikumi ziedojumus pieņemt Cēsu domē un tie, kuri grib ziedot, uzzina, kur to darīt. Es naudu neņemu, jo man nav kvīšu, ko sniegt pretī,”
teica
veterinārārste un
patversmes pārzinātāja Brigita Ozoliņa.
Viņa arī pastāstīja, ka cilvēki, labu gribēdami, patversmei piegādā
dažādus vecus apģērba gabalus, ar ko ziemā izklāt dzīvnieku būrus. Tomēr nākas atklāt, ka iedotas netīras un izmetamas lupatas, piemēram, tādas, kas ož pēc benzīna. ”Arī suņi un kaķi grib gulēt tīrā migā, tādēļ atgādinu, ka neko netīru nepieņemšu, jo pēc tam man jākurina ugunskurs un šīs lupatas jādedzina. Tas nav mans pienākums,” strikti teica B. Ozoliņa un informēja, ka patversmei bieži vien arī dzīvnieku pārtikas izplatītāju firmas piedāvā barību, kam jau sen beidzies termiņš, lai no tās tiktu vaļā kaut pa lēto.
Patversmes uzraudze arī nepieņem nekādu gaļas un kaulu pārpalikumu barību. Viņa uzsver, ka tiem dzīvniekiem, kas atrodas patversmē, jāēd tāda pati barība, kā mājās labi koptiem un lutinātiem, jo organisms uz sliktu pārtiku visiem reaģē vienādi.
Komentāri