„Druvas” lasītāja vaicā: „Paziņa kā lielu dārgumu man pasniedza bērza piepi, lai es to lietojot veselības uzlabošanai un profilaksei. Kā tā jāgatavo un kāpēc jālieto?”
Melnā bērza piepe (čaga), ko atrod uz augošu bērzu stumbriem, ir sens tautas medicīnas līdzeklis, ko lieto profilaksei pret visdažādākā tipa audzējiem – fibromām, miomām, cistām, polipiem, vēzi; dažādas lokalizācijas ļaundabīgu audzēju ārstēšanā; pret hronisku gastrītu un kolītu. Regulāri lietojot čagas izvilkumu (arī tējas veidā), retāk piemeklē kuņģa un zarnu trakta slimības. Efekts pamatojas ar čagas spēju stiprināt imūnsistēmu un darboties tonizējoši. Tomēr nav pamata uzskatīt, ka ar čagas palīdzību var izārstēties no vēža.
Čagu var vākt visu gadu no augošu koku augšdaļas, sagriezt nelielos gabalos un izžāvēt. Uzlējuma pagatavošanai čagu – apmēram 2 ēdamkarotes – sasmalcina nelielos gabaliņos, ieber termosā, aplej ar litru verdoša ūdens, ļauj 12 stundas ievilkties. Dzer glāzi dienā tukšā dūšā.
Ārstējoties nedrīkst lietot asus, piparotus ēdienus, kūpinājumus, treknu gaļu, taukus, īpaši margarīnu.
Farmaceitiskā rūpnīcā no čagas veido bibunginu. Rūpnieciski ražotā čagas biezā ekstrakta dienas deva ir 3,5 grami. To atšķaida ar 3/4 ūdens un lieto 3 reizes dienā. Ārstnieciskais kurss ir 3 – 5 mēneši ar 7 – 10 dienu pārtraukumu. Sagatavots pēc internetā pieejamiem materiāliem
Komentāri