Pagājušajā gadā Nīderlandes fonds KNHM atbalstīja cēsnieces Ineses Ciekures projektu “Cīrulīšu kalns”, un sadarbībā ar z/s Kliģeni darbiniekiem vairāki simti pavasara it kā necilo puķīšu – cīrulīšu – tika iestādīti Cēsīs, Maija parka kalniņā. Pēc pilsētas bijušā ainavu arhitekta Jāņa Sirlaka projekta paredzēts, ka nākotnē tur varētu būt tāda pat nosaukuma skulptūra. Selekcionārs Jānis Rukšāns sola, ka pēc gadiem uz kalniņa būs skaista raiba ziedu sega, kura priecēs parka apmeklētājus – cēsniekus un viesus. Cīrulīši ļoti ātri sakrustojas, sēkliņas iesēsies, un tad varbūt pēc gadiem sējeņu vidū paradīsies unikālas krāsas cīrulīši. Vieta ir piemērota šai puķei, to apliecina jau iepriekš izklaidus augošie savvaļas cīrulīši. Tie pamanījušies iespraukties pat kārtīgajā stādījumā.
Cīrulītis ir arī Jāņa Rukšāna mīļākā puķe, kuras meklējumos viņš ir devies visā plašajā pasaulē, bet lielākoties tās tomēr ir viņa paša audzētavā selekcionētas cīrulīšu šķirnes. J. Rukšānam pieder pasaulē otra lielākā cīrulīšu kolekcija, pirmā – Gēteborgas botāniskajam dārzam, kura darbinieki necilajai puķītei veltījuši grāmatu.
Japāņi vēro sakuras ziedēšanu, kura ilgst labi ja trīs dienas, mēs varētu vērot cīrulīšu ziedēšanu, jo uz kalniņa ir gan agrās šķirnes, gan arī vēlīnās. Tās pašlaik jauki zied, bet ar autoru parkā pie kalniņa projekta veidotāja aicina satikties trešdienas vakarā tūlīt pēc darba dienas beigām Īpaši gaidīti uzvārda Cīruļi nesēji.
Komentāri