Pēdējo divu mēnešu laikā 76 Latvijas muzejiem piegādāti fotoaparāti un skeneri Nacionālā muzeju krājuma digitalizācijas turpināšanai.
Digitalizācijas tehnika muzejiem piegādāta Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga pilnveidošana. 2.kārta” laikā, lai papildinātu kopkatalogā publicēto krājuma priekšmetu aprakstus ar kvalitatīviem digitālajiem attēliem, informēja VA “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Vīgante.
Oktobrī muzejiem tika piegādāti 60 skeneri “Epson V700”, kas paredzēti dokumentu un attēlu skenēšanai, kā arī sniedz iespēju digitalizēt foto negatīvus, diapozitīvus un foto negatīvus, kas saglabāti uz stikla platēm.
Desmit muzejiem, kuru krājumos atrodas vairāk nekā 100 000 krājuma vienību, piegādāti skeneri “Epson GT2000” lielāka formāta zīmējumu, karšu vai citu vizuālo materiālu digitalizācijai.
Savukārt šā gada novembrī muzeju krājumos glabāto priekšmetu attēlu iegūšanai muzejiem tika piegādāti 63 digitālie fotoaparāti “Power Shot SX40 HS” komplektā ar statīvu un “Kodak” krāsu skalu, stāstīja Vīgante.
Nākamā gada pirmajā pusē muzeju pārstāvjiem būs iespēja piedalīties apmācībās un iegūt digitalizācijas tehnikas administratora sertifikātu.
Digitalizācijas tehnikas piegādātāji tika izraudzīti iepirkuma procedūras kārtībā. Skenerus par 56 870 latiem piegādāja SIA “Atea”, bet fotoaparātus piegādāja SIA “IB Serviss”, kura līgumcena ar VA “Kultūras informācijas sistēmas” bija 21 219 lati.
“Digitalizācijas tehnika ir svarīgs priekšnoteikums, lai muzeji kopkatalogā varētu iekļaut ne tikai krājuma vienību aprakstus, bet arī papildināt tos ar vizuālajiem materiāliem, kas kopkataloga lietotājiem – pētniekiem, studentiem, citiem interesentiem – dod iespēju iegūt uzskatāmāku un ievērojami precīzāku informāciju par savu interešu objektu. Plānots, ka projekta gaitā kopkatalogā tiks iekļauti un aprakstīti 300 000 Nacionālā muzeju krājuma vienību,” skaidroja projekta vadītāja Una Balode.
Latvijā Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanu regulē Muzeju likums. Saskaņā ar to Nacionālajā krājumā esošie priekšmeti un kolekcijas tiek iekļautas kopkatalogā – datubāzē, kas ietver pamatinformāciju par muzeju krājumu priekšmetiem. Informācijas ievade kopkataloga datubāzē tika sākta 2007.gadā.
Projektu “Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga pilnveidošana. 2.kārta” realizē Kultūras ministrijas VA “Kultūras informācijas sistēmas”. Projekts tiek realizēts laika periodā no 2009.gada 15.jūlija līdz 2012.gada jūlijam. LETA
Komentāri