Raksti

Skolās

Skolēnu labo darbu maratons

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija kopā ar Limbažu Valsts ģimnāziju noslēgusi tiešsaistes “eTwinning” projektu “Labo darbu maratons”, kurā abu skolu audzēkņi un skolotāji izveidoja labo darbu BINGO spēli un mēneša garumā
sacentās, kurš izdarīs vairāk no paredzētā.

Projekta mērķis bija rosināt jauniešus darboties citu labā. Vispirms dalībnieki ieteica, ko varētu darīt, arī izvēloties veicamo pēc savas pieredzes, tad balsoja. Vislielāko balsu skaitu ieguvušie darbi tika iekļauti BINGO spēlē. Tā jāizspēlē, mēneša laikā izpildot visus darbus, ko paredz šis BINGO.

Skolēni organizēja erudīcijas spēles, gatavoja pateicības un pārsteigumus skolotājiem, apsveikuma kartītes pensionētajiem skolotājiem, iepriecināja skolas darbiniekus, sarūpēja svētku paciņas mediķiem. Darbu klāstā bija arī ziedojumi: gan barība dzīvnieku patversmei, gan pārtika zupas virtuvei, gan apģērbs. Radīt prieku citiem mācīja spēlē iekļautais pasākums apsveikt kaimiņus ar pašgatavotu dāvanu vai past­kastītē ielikt Ziemassvētku apsveikumu. BINGO paredzēja arī izgatavot mājiņu klaiņojošiem kaķiem.

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors un projekta īstenotājs Oskars Kaulēns teic: “Bijām arī izveidojuši plānošanas matricu, lai skolēniem vieglāk izplānot, ko un kā darīt, kādi vajadzīgi resursi. Projekta laikā tika izveidota visiem apskatāma virtuālā labo darbu siena, kur katrs par savu veikumu ievietoja arī nelielu aprakstu. Skolēni redzēja, cik daudz izdarīts un ko dara otra skola, tas viņus mobilizēja un papildus iedvesmoja. No mūsu skolas visaktīvāk iesaistījās piecas klases. Skolēni teica, ka vēlētos labo darbu maratonu atkārtot nākamajā gadā, bet ar iespēju darboties ilgākā laika posmā. Un, protams, tāds pasākums var būt jebkurā periodā, labie darbi jau nav tikai Ziemassvētku iespēja. Jaunieši novērtēja iegūto pieredzi, cik dažādos formātos var palīdzēt.”

Jaunais mācību standarts caurviju prasmēs ietver arī pilsoniskās līdzdalības prasmes aktualizēšanu, projekts bija iespēja, kā caurviju prasmi ienest mācību procesā. “eTwinning” ir starptautiska skolotāju tiešsaistes platforma, kur dažādi projekti tiek īstenoti tiešsaistē, nesatiekoties klātienē – projekta partneri var būt gan dažādās pilsētās, gan valstīs, kopīgi plānojot aktivitātes un tās īstenojot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *