Raksti

Skolās

Pie Raiskuma skolas piestās biežāk

Raiskumā. Internātpamatskolas – rehabilitācijas centra teritorijā radīts sporta laukums mūsdienīgā izpildījumā - ar konstrukcijām, kas visos gadalaikos kalpos nodarbībām ārā.

Vietējās teritorijas sakārtošana tā, lai pakalpojumi pieejami labākā līmenī, lai tos var saņemt plašāka sabiedrība – tāds bija raiskumiešu mērķis, labiekārtojot internātskolas apkārtni.

Paveikto Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra pagalmā un skolas sporta laukumā Pārgaujas novada ļaudis novērtēja vēl pirms mācību gada. Vasarā skolas jaunās iespējas sporta laukumā izmēģināja nometņu dalībnieki. Augusta beigās uz novada Sporta svētkiem pie skolas Raiskumā bija gaidīti Stalbes, Straupes un Raiskuma pagasta ļaudis. Pārmaiņas ierastajā skolas vidē šo pirmdien, 4. septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, novērtēja arī internātskolas 99 audzēkņi un viņu vecāki.

”Esam ar skolas direktori Helī Opincāni izcīnījušas Eiropas Savienības finansiāli atbalstītu projektu, tagad sporta laukumā ir seši trenažieri, bet laukums pie skolas nobruģēts,” stāsta mācību iestādes lietvede Daiga Hofmane. Viņas atbildībā bija projekta dokumentācijas sagatavošana un noformēšana līdz vissīkākajai niansei, aprēķini par materiālu iegādi un uzstādīšanas darbiem.

Tagad ikvienam Raiskumā redzams, ka ceļa gabals uz skolu un uzbrauktuves pie skolas atjaunotas. Braucot pa lielceļu caur Raiskumu, redzami āra trenažieri. Helī Opincāne stāsta, ka tos vasarā pamanījuši ne tikai vietējie ļaudis, arī atpūtnieki no ezera krastā esošā atpūtas kompleksa “Apaļkalns”. “Braucot ar divriteņiem pa Raiskumu, arī atpūtnieki ir piestājuši, lai izvingrinātos āra trenažieros. Tātad cilvēki jau pamanījuši un novērtē. Ceram, ka šos trenažierus lietos saudzīgi,” saka H.Opincāne, uzsverot, ka internātskolas plašā apkārtne nav slēgta teritorija.

Pārgaujas novada pašvaldība bija projekta iesniedzēja Cēsu Lauku partnerības un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) izsludinātajā konkursā. Izvietojot trenažierus spēka vingrinājumiem brīvā dabā, ievērotas Pārgaujas novada iedzīvotāju intereses, ne tikai skolas vajadzības. Pirms tam iedzīvotāju aptaujā gūta pārliecība, ka, uzlabojot sporta laukuma aprīkojumu, un šoreiz tie ir āra trenažieri, radītas iespējas fiziskus vingrinājumus veikt dažāda vecuma cilvēkiem. Trenažieri piemēroti bērniem, sākot no astoņiem gadiem, un tos der iemēģināt arī cilvēkiem cienījamos gados, protams, atbilstoši savām spējām.

Pie internātskolas izvietotie trenažieri ir piemēroti plecu, roku, krūšu un muguras augšdaļas, kāju un citu muskuļu attīstīšanai un stiprināšanai.

Jau šovasar tie sākuši kalpot vispārējās fiziskās formas uzlabošanai, nepareizas stājas profilaksei un koriģēšanai ikvienam, kam rūp veselība. Tas iepaticies gan Rīgas bērniem vasaras nometnes laikā, gan jauniešiem, kas gatavojušies pedagoģiskajam darbam Latvijas skolās kā “Iespējamās misijas” skolotāji.

Nobruģēta uzbrauktuve pie izglītības iestādes Raiskumā, līdzās ēkai labiekārtotais automašīnu stāvlaukums sācis kalpot internātskolas bērniem ar īpašām vajadzībām, viņu vecākiem un skolas darbiniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *