Raksti

Skolās

Atklāta projekta “Sporto visa klase” trešā sezona

Vidzemes olimpiskajā sporta centrā Valmierā trešdien atklāta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” trešā sezona, aģentūrai LETA pastāstīja LOK pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Projekta trešajā sezonā iesaistīsies jaunas 82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā. Līdz ar to piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos vairāk nekā 3000 skolēnu no 130 klasēm.

“Izsaku gandarījumu, ka projekts “Sporto visa klase” jau pēc divām sezonām ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā, un pats galvenais, ka tas ir radījis interesi bērnu vidū,” atklāšanas ceremonijā trešdien teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekta realizācija pierādīs, ka papildu sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas.”

Tikmēr LOK ģenerālsekretārs un “Sporto visa klase” idejas autors Žoržs Tikmers izteicās, ka projekts ir ieguvis plašu atbalstu kā interesants, radošs un pozitīvs pasākums tā dalībniekiem, kas vienlaikus nostiprina skolēnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm

“Esmu gandarīts, ka projekts “Sporto visa klase” ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi skolā,” izteicās Tikmers.

Atklāšanas pasākumā piedalījās visi trešo klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu, kā arī ceturto klašu grupu finālsacensību dalībnieki un sešas piektās klases, kuras projektā piedalās jau trešo gadu.

Atklāšanas ceremonijā katra klase saņēma projekta “Sporto visa klase” karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam, savukārt Valmieras pilsētas radošie jaunieši bija sagatavojuši interesantus priekšnesumus, kas priecēja atklāšanas pasākuma dalībniekus.

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā projekta gaitā tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks maijā.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3.-6.klašu grupai.

Projekts paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā – vispārējā fiziskā sagatavotība, futbola iemaņu apguve, peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *