Raksti

Domas

Pilnmēness vainīgs

Līga Eglīte

“Diemžēl nevaru apsolīt, ka informāciju sniegsim tuvākajās dienās. Ziniet, Pilnmēness, un tā…,” tālruņa sarunā atbild kāda valsts pārvaldes darbiniece. Hm, nu ir atradies iemesls, kas aizvieto kādreiz populārās atrunas ar mēneša beigu saspringtajiem darbiem un termiņiem, laika trūkumu un plāna izpildi.

Spožais plācenis pie naksnīgajām debesīm vēl pat nav gana apaļš, kad uz dažādām iestādēm un uzņēmumiem jau sāk zvanīt un sirdi izkratīt cilvēki, ko darbinieki iedēvējuši par regulārajiem klientiem jeb fanu klubu. Piemēram, kādu Cēsu puses tūrisma informācijas centru katru pilnmēnesi apciemo jauns vīrietis, jautājot gandrīz precīzi vienu un to pašu – vai te var nopirkt baterijas fotoaparātam un vai ir kāds buklets par Lietuvu.

Vai tiešām Pilnmēness spēj traucēt darbu un sadzīvi? Spēj gan, kaut oficiālā medicīna un citas nozares to skaļi neapstiprina, tomēr rēķinās. Cikliskā astronomiskā parādība cilā jūru un okeānu ūdeņus, radot paisumus un bēgumus. Ja var kaut ko tik grandiozu, tad kādēļ šaubīties, vai ietekmē arī mūsu veselību un pašsajūtu? Aptaujātie mediķi tomēr atzīst, ka rēķinās ar Mēness fāzēm un pat ar gadalaikiem, jo lielās operācijas, kuras var gaidīt, iesaka pacientiem veikt vecā Mēnesī un vislabāk rudenī. Piemēram, kārpu, plakstiņu korekcijas un sīku kosmētisku defektu operācijas ieplāno katru mēnesi tikai Mēness dilstošajā fāzē.

Dažādu jomu speciālisti ik palaikam atzīst, ka visvairāk transporta ķibeles, nemieri un konflikti sākas tieši dažas dienas, pirms Mēness ripa ir perfekti apaļa. Polittehnologi un sabiedrības viedokļa ietekmētāji izmanto tieši šo laiku, tāpat arī reklāmas kampaņu veidotāji. Brīdi pirms un pilnmēness laikā pāri lielceļiem vairāk migrē meža zvēri un izskrien apjukuši mājkustoņi. Joma, kas pilnmēnesī veicas itin labi, ir ēdiena gatavošana. Nav vērts sākt diētas! Pieredzējusi godu saimniece stāsta, ka gaļa un zivis izcepas īpaši sulīgas, ēdiens izskatās siltāks, košāks, un, protams, apetīte šajā laikā arī ir reizēm pat zvērīga.Pērkot kalendāru, daudzi izvēlas to, kur atzīmētas Mēness fāzes, dažādas darāmās dienas un ieteikumi. Vai sekot tam un ticēt, tas katra ziņā, taču vakaros neapzināti paraugāmies uz Mēness smaidošo seju. Apaļš? Jā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *