Raksti

Domas

Dzīve uz parāda

Lielu interesi izraisījis ASV ekonomista Maikla Hadsona viedoklis par Latvijas attiecībām ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF). Latvijas valdība uzskata SVF par mūsu valsts glābēju, M. Hadsons domā, ka finanšu ministra E. Repšes un Latvijas Bankas vadītāja I. Rimšēvica nolūks ir ne Latvijas glābšana, bet neatgriezeniskas sekas valstij – depresijas padziļināšana, dzīves standartu tālāka krišana, algu samazināšana, iekšzemes tirgus sašaurināšanās (par to runā ar ekonomiku saistītie ministri), emigrācijas nekontrolēta turpināšanās un kapitāla aizplūšana no valsts. Kādas nelaimes vēl varētu piemeklēt Latvijas valsti un tautu?

No pētījuma var izdarīt kliedzošu secinājumu – Otrais pasaules karš bijis saudzīgāks pret Latviju nekā tas, ko ar valsti dara politiķi.

Uzskatāmi redzams, ka politiķu proklamētā Latvijas izaugsme bijusi ilūzija. Ekonomikas attīstības vietā liekot finansiālās operācijas, visas valsts dzīvi pakļaujot ārvalstu banku interesēm, nozagta Latvijas neatkarība. Latvijas politiķiem ir jāatbild par tautas muļķošanu, par aicināšanu aizņemties naudu no bankām, kas arī neprātīgi darīts. Liela tautas daļa iemācīta dzīvot uz parāda. Aizņemšanās notika ne investīcijām, bet personīgajam patēriņam. Šķita, ka aug tautas labklājība. Taču tas notika tikai virsslānim, lielākā daļa to veidoja uz parāda. Kad tas jāatmaksā, labklājības vietā palicis ziepju burbulis.

Nožēlojami izklausās Latvijas vadītāju aicinājumi arī tiem, kuri nav zaguši, nav izsaimniekojuši iepriekšējo paaudžu uzkrātās vērtības, ir godīgi strādājuši, uzņemties vainu par politiķu un Latvijas Bankas kļūdām. Šādu aicinājumu izteicis arī Valsts prezidents savā Aglonas uzrunā.

Tagadējā valdība turpina iepriekšējo kļūdas. Tikai politiķi atbildīgi par to, ka Latvija zaudējusi neatkarību. SVF nākšana palīgā nozīmē to, ka daudzas nākamās paaudzes vēl ilgi maksās mūsu politiķu sarūpētos parādus.

Arvien biežāk skan balsis, ka politiķi saucami pie atbildības. Arī par to, ka pieaug to iedzīvotāju skaits, kuri glābiņu saskata kreiso spēku nākšanā pie varas. Verners Rudzītis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *