Cēsniece, mūzikas pedagoģe, koncertējoša vokāliste Ināra Rubīna februārī Izstāžu namā rīkoja radošā darba vakaru. Tajā uzstājās viņas audzēkņi no mūzikas skolas flautas klases, bērnu un jauniešu centra vokālās studijas, kā arī Ināra kopā ar tagadējiem un bijušajiem skatuves kolēģiem.
„Pēdējie desmit gadi man bijuši viens vienīgs maratons – darbs ar audzēkņiem, divu augstskolu absolvēšana, ikgadējie kantrī mūzikas festivāli un koncertēšana, tāpēc jutu nepieciešamību pēc apstāšanās un atskata,” vērtēja Ināra Rubīna. „Radošā darba vakars bija saviļņojošs, bet jo sevišķi, skatoties, kā uzstājas mani audzēkņi, un saņemot skatītāju, vecāku apbrīnas pilnās atsauksmes. Aktīvais darbs ar bērniem vainagojies ar labiem rezultātiem. Bērnu izaugsmē daudz devusi arī vecāku ieinteresētība un atbalsts.”
Flautas klasi koncertā pārstāvēja soliste, konkursu laureāte Krista Lauberga. Viņa iekļāvās arī ansamblī, spēlējot kopā ar Ilzi Bužu, Ellu Leškēviču un Kitiju Alksni. Vokālajā studijā savam priekam dziedāt prasmi pašlaik apgūst 20 audzēkņi, bet gribētāju mācīties pie Ināras Rubīnas ir vēl vairāk, tāpēc uz iekļūšanu studijā izveidojies konkurss. Koncertā priekšnesumus sniedza seši jaunie vokālisti – Elizabete Vētra, Toms Marhels, Līga Konrāde, Elīna Lejniece, Kristaps Krafte un Evelīna Andersone. Ar Kristapu un Evelīnu skolotāja strādājusi jau ilgāku laiku. Ģimnāzists Kristaps vokāli jau apliecinājies dažādos sarīkojumos un konkursos, bet desmitgadīgajai Evelīnai vokālistes radošo panākumu laiks vēl priekšā.
„Koncertā valdīja jauka atmosfēra. Skolotāja pati to vadīja, un varēja just, ka sākumā viņa ir ļoti uztraukusies,” sacīja E. Lejniece. „Tas bija lielisks koncerts. Visvairāk prieks par skolēniem, kuri apguvuši vokālo mākslu. Tā bija ļoti laba ideja – mūzikas skolas skolotāju uzaicināt vadīt arī vokālo studiju Cēsu bērnu un jauniešu centrā,” vērtēja centra direktore Dzidra Matusēviča.
Savā vokālistes karjerā Ināra piedzīvojusi dažādus posmus. 80. gadi kopā ar Jura Pavītola vadīto grupu „Saime” bija kolhozu pārstāvēto latviešu ansambļu ziedu laiki. Arī „Saime” brīvdabā uzstājusies skatītāju
padsmit tūkstošiem Liepājā, Siguldā un Rīgā. Koncerti notikuši izpārdotās skatītāju zālēs Cēsīs un daudzviet laukos, bijušas arī tūres pa Padomju Savienību. Šo laiku radošā atskata koncertā atgādināja kādreiz tik ļoti populārās dziesmas „Mans bērns”, „Es lūdzos”, kā arī dziesma „Dīvainie putni”, kura bija aizliegta, jo 80. gados to tulkoja arī kā aicinājumu ārzemju latviešiem atgriezties.
90. gadi nebija vokālistiem labvēlīgi, jo strauji kritās skatītāju interese par koncertiem. Taču neapsīka interese par džezu, un tas dziedāts restorānā. Tolaik Ināra darbojusies tandēmā ar taustiņinstrumentālisti Inesi Vanadziņu. Kad pieprasījums sarīkojumos pēc māksliniekiem atkal atjaunojies, abām dāmām pievienojoties basģitāristam un bundziniekam, izveidojusies grupa „Good Company”.
Trešais I.Rubīnas radošais posms, kurā bija ļauts ielūkoties daudzajiem koncerta klausītājiem, sākās 2000. gadā sadarbībā ar Valmieras muzikantu Guntaru Mucenieku. Šajā sadarbībā top otrais ierakstu disks, kurā dziesmu autors būs Guntars, bet tekstus rakstījusi Ināra. Piekto gadu pastāv grupa „Vidzemnieki”, kura par uzstāšanās trūkumu nevar sūdzēties. Grupas dalībnieku dziesmas dzirdamas dažādās radio aptaujās.
„Šoreiz bija iespēja uz Cēsīm uzaicināt ļoti labu apskaņošanas kompāniju „John & G.Cooper Company”. Klausītāji un dalībnieki izjuta lielisku skaņas kvalitāti,” piebilda I. Rubīna. Tikpat augstā tehniskā kvalitātē iecerēts arī otrais radošā darba vakars, kopā ar domubiedriem šovakar spēlējot balli Priekuļu kultūras namā.
Nākamie radošie plāni Inārai saistās ne vien ar diska izdošanu un kantrī mūzikas programmas veidošanu ikgadējam starptautiskajam festivālam, bet arī ar projektu, kura laikā vasarā un rudenī būs meistarklases tiem, kam interesē vokāls, ģitārspēle un taustiņinstrumenti. „Rosināšu savas studijas vokālistus tajās piedalīties, jo zinu, ka viņi varēs pamācīties pie teicamas vokālās pasniedzējas no Zviedrijas. Projekta organizēšanā iesaistījos, lai meistarklases gūtu starptautisku skanējumu un mūsu jaunajiem talantiem dotu papildu iespējas.”
Komentāri