Par vienu no Zemkopības ministrijas meža nozares augstākās atzinības – balvas “Zelta čiekurs” un prēmijas ieguvēju kļuvusi Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa” skolotāja Inese Iesmiņa.
I.Iesmiņu apbalvošanai nominācijā par nozīmīgiem sasniegumiem sabiedrības izglītošanā konkursam izvirzīja Priekuļu pagasta padome. Skolotājas zināšanas un pieredze apkopota nesen klajā nākušajā mācību materiālā – grāmatā par dabu “Vides mācība maziem bērniem.” Ar šo izdevumu vainagojies viens posms sabiedrības izglītošanā, bērnu ekoloģiskajā audzināšanā, ko aktīvi veikusi ne vien I.Iesmiņa, bet arī viņas kolēģi “Mežmaliņas” bērnudārzā un atbalstījusi Priekuļu pagasta padome.
Lai veicinātu Priekuļu apkārtējās vides sakopšanu un labiekārtošanu, iesaistot ne vien mazos audzēkņus, viņu vecākus, bet arī pagasta skolēnus un pieaugušos, skolotājas pēdējo septiņu gadu laikā īstenojušas vairākus vērienīgus vides projektus. Uzcelta zaļā klase bērnudārzam blakus esošajā mežaparkā. Zaļā klase un “Mežmaliņas” draugu aktīvās atpūtas trase veidota pamatīgi – ar domu, ka brīvajā laikā bez pieaugušo uzraudzības to apmeklēs dažāda vecuma skolēni. Lai pusaudžiem mācītu saudzēt mežaparku, bērnudārza darbinieki tajā rīkojuši talkas ar skolēnu aktīvu līdzdalību.
Priekuļu bērnudārzā ir sagatavota pamatīga materiālā bāze āra nodarbībām. Iepazīstinot ar to, rīkoti semināri, kursi, atklātās nodarbības citu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem. Brīvdabas pedagoģijas speciāliste I.Iesmiņa uzsver, ka mazuļi brīvdabā iet ne tikai rotaļās un pastaigās, bet arī mācās gūt pieredzi no dažādām situācijām. “Mežmaliņas” nodarbībās bērni daudz kustas, daudz smejas un reizē gūst zināšanas.
“Esmu priecīga, ka modernajā, ar tehniku pārblīvētajā pasaulē saviem pirmsskolēniem varu sniegt iespēju mācīties brīvā dabā, jo tā ir gan mācību vide, gan materiāls,” sacīja balvas ieguvēja Inese Iesmiņa. “Brīvdaba bērnu maņas uzrunā daudz spēcīgāk un tiešāk nekā jebkura cita vide, jo pārsteidz ar krāsainību, skaņu un formu daudzveidību. Svarīgi, lai zināšanu apguves procesā domāšana savienotos ar darīšanu, lai vienlaicīgi bērniem darbotos rokas, prāts un sirds. Pirmsskolas vecuma bērni ir atvērti, gatavi izzināt un iepazīt apkārtni, tāpēc arī šajā laikā ir svarīgi radīt apstākļus, kas bērnos attīsta draudzīgu attieksmi pret dabu.”
Priekuļu pirmsskolas iestādes skolotājas pievērsušās brīvdabas pedagoģijai arī kā akadēmiskai zināšanu jomai. Tas ir svarīgs papildinājums tradicionālajam mācību procesam. Pedagogu centieniem ir radīti resursi, un ieguldītais darbs ar bērniem turpinās Priekuļu vidusskolā. Tā ir pirmā vidusskola valstī, kuras mācību programmu Vides aizsardzības klubs pagājušajā gadā novērtēja, piešķirot Zaļo karogu.
Jautāta, kādus sapņus ļaus piepildīt negaidīti saņemtā prēmija, Inese pastāstīja, ka Iesmiņu ģimene – pieaugušie un bērni – vienojušies par došanos kopīgā tūrisma braucienā uz ārzemēm, bet jau šonedēļ Inese sarīkoja svētku vakariņas visiem kolēģiem, lai kopīgi nosvinētu saņemto atzinību priekuliešu izglītojošajam darbam.
Komentāri