Konkurss “Cēsu cālis” šogad pulcēja ļoti daudz dziedātāju – vairāk nekā četrus desmitus.
Uz konkursa finālu Rīgā, kas notiks aprīļa sākumā Latvijas Nacionālajā operā un kuru pārraidīs arī Latvijas televīzija, brauks galvenās balvas ieguvējs, piecgadīgais Mārtiņš Grīnbergs. Viņš, būdams Cēsu 4. pirmsskolas izglītības iestādes audzēknis, dziedāšanas mākslu apguvis mūzikas skolotājas Līgas Rassas vadībā. Mārtiņš būs jau piektais skolotājas audzēknis, kas dziedās televīzijas konkursā. Žūriju un daudzos klausītājus zēns apbūra ar tīru balstiņu un jauku skatuves tēlu. Arī 2. un 3. vietu konkursā ieguva šī paša bērnudārza audzēkņi četrgadīgā Vineta Krūmiņa un piecgadīgais Jānis Driļevskis. Žūrija 1. vietu šogad piešķīra piecgadīgajai Ancei Dālmanei no “Akmens ligzdas” bērnudārza. Ances mūzikas skolotāja ir Guna Dālmane.
Konkurss mazajiem dziedātājiem ir stabila, vairāk nekā desmit gadus ilga tradīcija Cēsīs un līdz ar to arī daudzos rajona bērnudārzos, kur notiek nopietna gatavošanās un vietējie konkursi. Bērnos dziedāt prieku atraisa un kāpšanai uz skatuves sagatavo ne tikai mūzikas skolotā-ji, arī vecāki, jo konkursā var piedalīties arī individuāli, nepārstāvot noteiktu izglītības iestādi. Rekordlielo dalībnieku skaitu, kas bi-ja šogad, žūrijas dalībniece Gundega Skudriņa, TV3 raidījuma “Bez tabu stils” veidotāja, skaidroja tā: “Lūk, ko dara televīzijas šovi, visi grib dziedāt!” Tālākie braucēji konkursā bija no Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Zosēniem.
“Šogad bērnu sagatavotības līmenis bija ļoti dažāds. Konkursa otrajā daļā no 23 bērniem tikai pāris spēja noturēt balstiņu. Pie tam mazajiem dziedātājiem ne reizi vien bija jāspēj dziedāt meldiņu, klausoties slikti ierakstītu fonogrammu,” muzikālo līmeni pēc konkursa arī kritiski vērtēja žūrijas priekšsēdētāja Anna Būre, Cēsu 1. pamatskolas zēnu kora diriģente. “Biju sajūsmā par konkursa trīsgadīgajiem dziedātājiem, kuri tekoši dziedāja dziesmas ar daudz pantiem. Svētku sajūtu radīja atmosfēra zālē, jo konkursantiem netrūka patiesu līdzdzīvotāju.”
“Iespēja uzstāties uz kultūras centra skatuves ļoti ceļ bērnu pašapziņu, nemaz nerunājot par gandarījumu, ko saņem vecāki,” vērtēja Līga Rassa, kura prot bērnos saskatīt dziedāšanas talantu. “Tomēr es domāju, ka daudz lielāks sasniegums ir iekļūt bērnudārzā rīkotā konkursa finālā, jo, piemēram, mūsu iestādē uz šo godu vienlaikus pretendē 120 bērni.”
Bērniem, pedagogiem un vecākiem krāšņus svētkus Cēsu kultūras centrā bija sarūpējusi mūzikas skolotāja Ina Aizgale kopā ar pasākumu veidotāju Ingu Kreili. Amizanti, koši tēli vadīja konkursa gaitu, katram dalībniekam piemiņai tika dāvanas un diplomi. Bija arī rūpes par izdevumiem, kas, dodoties uz Rīgu, skars uzvarētāja ģimeni. “Sagādāt svētkus – tas nav viegls uzdevums. Katru gadu tam ziedoju lielu enerģiju, jo nepavisam nav vienkārši lūgt atbalstu sponsoriem. Taču cēsnieki, zinot, ka svētki būs bērniem, ir dāsni,” bija pateicīga Ina Aizgale, jo ar pašvaldību atbalstu vien tik krāsainu dienu mazuļiem un viņu ģimenēm nevarētu sarīkot.
Konkursā emociju netrūka ne tikai pie mikrofona uz skatuves, bet arī zālē – lepnums un prieks par uzstāšanos kā mazajiem, tā lielajiem. Koncertu vēroja dažādi skatītāji – dziļi ieinteresēti pieaugušie, mammas un daudzi tēvi, arī vecvecāki, kā arī div- un trīsgadīgi ļoti kustīgi mazie klausītāji.
Komentāri