Labus, ērtus apavus ir ne tikai grūti iegādāties, bet nemaz tik viegli nav arī tos kopt tā, lai iemīļoto zābaciņu vai kurpju mūžs būtu ilgs.
Apaviem ir dažādi ienaidnieki, tai skaitā arī sāls, kas nereti tiek kaisīta uz slidenām ietvēm. Arī mitrums un peļķes ietekmē apavus. Ar laiku skaistie zābaciņi mēdz kļūt ne tik pievilcīgi un uz purngaliem skaidri varam redzēt sāls radītos bojājumus.
Iegādājoties apavus, pārdevēji piedāvā apavu kopšanas līdzekļus, taču nereti naudas taupīšanas nolūkos cilvēki no tiem atsakās. Tomēr, ja vēlamies saglabāt apavu kvalitāti, vislabākais risinājums būtu lūgt pārdevējas ieteikumus tieši par jūsu iegādāto apavu kopšanas īpatnībām. Kopšanas līdzekļi ir ļoti dažādi, un ne visi derēs jebkuriem zābaciņiem.
Veikalos pieejami ir gan sen zināmie krēmi un sukas to uzklāšanai, gan sūklīši, gan dažādi impregnētāji, putas, aerosoli, dezodoranti.
Iegādājoties kopšanas līdzekļus, rūpīgi jāizlasa, kam tie paredzēti. Pirmkārt, ādas apavu kopšanas līdzekļi lielākoties nederēs auduma apaviem. Otrkārt, atšķirīgi ir līdzekļi nubukam, zamšādas, gludās ādas, lakādas apaviem. Turklāt universālie līdzekļi var nederēt, piemēram, Gore-Tex apaviem. Treškārt, ir līdzekļi, kas nodrošina aizsardzību pret mitrumu, ir tīrīšanas līdzekļi. Nopērkami arī līdzekļi, kas aizsargā no netīrumiem, kas baro, atsvaidzina un kopj ādu. Pieejami arī apavu spīduma līdzekļi.
Speciālisti vērš uzmanību arī tam, ka ādas apavus nedrīkst žāvēt uz radiatoriem, jo straujas izžūšanas rezultātā āda var kļūt cieta, turklāt var atlīmēties zole. Ja apavi izmirkuši vai piesvīduši, tos vajadzētu pakāpeniski izžāvēt un ielikt tajos, piemēram, avīzes, lai mitrums iesūcas tajās.
Turklāt vajadzētu atcerēties seno patiesību – gan apģērbs, gan apavi jāizvēlas atbilstoši laika apstākļiem un paredzētajam lietošanas veidam.
Komentāri