Ar katru dienu vairāk gaisā jūtams pavasaris. Tas nekas, ka brīžam ziema mēģina sevi atgādināt.
“Kad dienas aukstākas, pircēju mazāk,” atzīst zemnieku saimniecības “Upenes” sēklu veikala pārdevēja Taņa Ozola. Nelielajā veikaliņā vecajā Cēsu tirgū no krāsainajām sēklu paciņām ņirb acis. Visdažādāko puķu sēklas, sīpoli un gumi, tradicionālu un mazāk zināmu dārzeņu un garšaugu sēklas veikalā jo plašā klāstā.
“Vēl jau lielā pirkšana nav sākusies. Pēc pāris nedēļām, tad gan pircēju netrūks. Tagad pērk tās sēklas, kuras jau jāsēj, lai izaudzētu stādus – petūnijas, leduspuķes, gazānijas, pelēko krustaini, arī piparus, sakņu selerijas,” stāsta Taņa Ozola un piebilst, ka dažs tāpat vien iegriežas, lai pārliecinātos, ka sēklu veikals vecajā vietā, citam tas ir jaunatklājums, kaut darbojas jau desmito gadu, jo līdz šim iepircies citviet.
Šopavasar, cik var spriest pēc dzirdētā, sēklu tirgotāju skaits gājis mazumā. Cēsīs vairs nav “Vidzemes sēklu” veikala, arī pasta nodaļās būs mazas cerības nopirkt sēklas. Stendi ir lielveikalos, un gan jau plaša izvēle būs arī gadatirgos.
“Protams, pircējus interesē cena. Paciņa kļuvusi dārgāka par trim santīmiem, bet hibrīdu sēklu pat ap desmit. Toties atsevišķu vācu, itāļu firmu sēklām cena nav mainījusies,” stāsta pārdevēja un piebilst, ka paciņās sēklu daudzums nav mainījies.
Gan pārdevēja, gan vairāki pircēji atzina, ka šopavasar paši audzēs stādus, jo tirgū tie noteikti būs dārgi. “Katru vasaru kapsētā iestādu ap 30 leduspuķes. Pēdējos gados pirku stādus, pirms tam audzēju pati. Pensionāram stādi būs par dārgiem,” ar “Druvu” domās dalījās Astrīda Korņejeva un piebilda, ka stādu audzēšana ir patīkama ņemšanās.
“Pagaidām šķiet, ka veikalā ikviens var nopirkt tās sēklas, kuras vajadzīgas. Ir arī sīksīpoliņi, to cena nav mainījusies. Vēl jau grūti pateikt, kādām puķēm vai dārzeņiem būs lielāka piekrišana, ” domās dalās pārdevēja.
Komentāri