Bērnu un jauniešu vokālās mūzikas konkurss “Balsis” Cēsīs šogad atsaucību tikpat kā neguva. Konkurss patiesībā ir Latvijas skolēnu ansambļu skate vairākās kārtās. Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs to izsludina, cerot ieraudzīt pedagogu veikumu un skolēnu varējumu, bet mūzikas pedagogi no lielākās daļas Cēsu un apkārtējo novadu skolām konkursam nepieteicās.
Cēsu vēsturiskā rajona skolēnu ansambļu skatei pieteicās tikai viens dalībnieks. Tas bija ansamblis no Cēsu Valsts ģimnāzijas vecākajām klasēm, kuru vada pedagoģe Ilga Šķendere. Jaunieši uzstājās pārliecinoši, arī dziesmā, kas bija jādzied sešbalsīgi, un tika izvirzīti dalībai Vidzemes mērogā.
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs – novadu un dažkārt arī Vidzemes mēroga konkursu rīkotājs skolēnu mākslinieciskajiem kolektīviem -, redzot, ka skates nebūs, aicināja ansambļiem sapulcēties mazam koncertam dziedātājiem pašiem par prieku. Šo iespēju izmantoja Drabešu sākumskolas skolotāja Ina Aizgale, 2. – 4. klašu ansambļa vadītāja, kā arī Ramona Oļehnoviča, Cēsu Pilsētas vidusskolas 1. un 2. klašu vokālā ansambļa vadītāja. “Esam smaidīgi un dzīvespriecīgi. Mūsu ansamblī dzied 11 meitenes un pieci zēni. Astoņi dzied pirmo gadu. Mums visiem patīk dziedāt,” koncerta rīkotājiem pastāstīja Ramona Oļehnoviča.
Skolotāja Ina Aizgale stāsta, ka bērni uzstājušies skolas sarīkojumos – dziedājuši ģimeņu pēcpusdienās, Mātes dienā, sākumskolas izlaidumā. “Ja aicina uzstāties ārpus skolas, vienmēr cenšos bērniem dot iespēju dziedāt,” par piedalīšanos muzikālajā dienā Cēsīs, bet nepiesakoties ansambļu skatei,” stāsta Ina Aizgale. “Mēs būtu varējuši startēt konkursā, bet tad tikai 1. kārtā, dziedot divas pašu izraudzītas dziesmas, kā to paredz nolikums. Ja ansamblis tiktu konkursa otrajā kārtā, tad nāktu klāt obligātā dziesma. Kāda tā ir, mēs, ansambļu un koru diriģenti, uzzinājām, kad bijām mūzikas skolotāju kursos. Tur iepazināmies ar Andra Sējāna dziesmu.” Ina Aizgale teic, ka šoreiz obligātā dziesma bērnu ansambļiem izraudzīta par sarežģītu. “Lauku skolā man nav dots tik daudz mācību stundu, lai iemācītu vajadzīgo daudzbalsību, tādu, kā Rīgā dzied ansamblis “Knīpas un knauķi”. Kursos mēs, pieaugušie, paši mēģinājām to izdziedāt un nekā nesanāca.” Tā Ina Aizgale pamato situāciju, ka bērnu ansambļi konkursam nav pieteikti.
Komentāri