Smiltenē šodien Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji tiksies ar skolēniem un skolotājiem, lai viņus iepazīstinātu ar dienesta iespējām bruņotajos spēkos un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
Semināru rīko Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts robežsardzi, Valsts policiju un novadu Izglītības pārvaldēm.
Rekrutēšanas un atlases centrs ar informatīvām lekcijām regulāri apmeklē skolas, izglītības pārvalžu un iestāžu organizētos pasākumus par karjeras iespējām, Nodarbinātības valsts aģentūras filiāļu organizētos vakanču gadatirgus, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotās Uzņēmēju dienas, kā arī daudzus citus pasākumus, piemēram, pilsētu un novadu svētkus. Šogad jau notikuši vairāk ne kā 110 rekrutēšanas pasākumi.
Rekrutētājus aktīvi atbalsta regulāro spēku un Zemessardzes vienības, kā arī Latvijā izvietotās NATO kaujas grupas un ASV spēku karavīri. Tikai septembrī vien ir notikuši aptuveni 30 rekrutēšanas pasākumi, piedāvājot iespēju iepazīties arī ar Latvijas un sabiedroto spēku karavīriem un ekipējumu.
Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Rekrutēšanas un atlases centru veido arī militārajai karjerai veltītu sadaļu projektā “Profesiju pasaule”, kas ir izziņas vieta interesantiem un karjeras konsultantiem par profesijām un tajās nodarbināto darba aprakstiem. Projekta portālā var lasīt arī intervijas ar profesiju pārstāvjiem un uzzināt, kur mācīties, lai apgūtu kādu no profesijām.
Bruņotajos spēkos ir trīs profesijas – virsnieki, instruktori un kareivji, kurās nodarbinātie karavīri savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 30 funkcionālajās jomās un teju 170 specialitātēs. Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamata izglītību, gan arī tiem, kuriem ir iegūta vidējā un augstākā izglītība vai kuri ir apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs.
Militārā karjera sākas ar pieteikšanos profesionālajam dienestam, kurai seko atlases posms. Tajā kandidātiem jāveic veselības pārbaude, jākārto fiziskās sagatavotības pārbaude un psihodiagnostikas testi.
Profesionālā dienesta kandidāti rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp, Zemessardzes, vienībā.
2016. gada 16. jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 17500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.
Komentāri