Cēsu 2.pamatskola izlolojusi sapni par atvērto bibliotēku, kuru līdz ar pēdējiem valdības lēmumiem ārkārtējās situācijas kontekstā privilēģija pirmajiem izlūkot būs 1. un 2.klašu skolēniem.
Jau vasarā stāstījām par 2.pamatskolā iecerētajām pārmaiņām, pārceļot grāmatu krājumus no izolētas bibliotēkas telpas uz ēkas vestibilu. Pirms pāris nedēļām kļuva plašāk zināms, ka projekts materializējies, vien skolā nav audzēkņu, kas pārmaiņas novērtētu. Tagad beidzot skaidrs, kas savas skolas iekšējo metamorfozi pirmie redzēs un novērtēs paši jaunākie skolēni, pirmo un otro klašu audzēkņi, kuriem no nākamās nedēļas ļauts mācību iestādi apmeklēt klātienē. Bērnus sagaidīs ne vien atkalredzēšanās pārdzīvojums, bet arī pārsteigums, ieejot pa skolas durvīm.
Jaunā atpūtas un mācību vieta skolēniem jeb tā saucamā atvērtā bibliotēka ir rezultāts vēlmei nodrošināt to, lai audzēkņiem grāmatas būtu pieejamas “pa ceļam”- atpūšoties starpbrīžos, pēc stundām gaidot vecākus vai vienkārši ejot garām. Skolas un pašvaldības publiskotajos fotomateriālos manāms dzīvespriecīgi košs šīs lietderīgās atpūtas zonas tēls – krāsas kontrastējošas un lasīšanas vai mācīšanās stūrīši gana vilinoši.
Cēsu 2.pamatskolas direktore Ija Brammane “Druvai” apliecināja, ka arī šajā zonā, kas atrodas tuvu iestādes izejai, spēkā būs tie paši epidemioloģiskās drošības nosacījumi, kā visā mācību un starpbrīžu laikā, taču arī nekādas prasības papildu grāmatu izņemšanai un nodošanai šādā jaunā izkārtojumā skolēniem netiks izvirzītas.
Vēl janvārī, šaurā lokā atklājot skolas jauninājumu, iestādes vadītāja paudusi pārliecību, ka ir izdevies radīt atmosfēru un vidi, kādā skolēni vēlētos atrasties gan mācoties, gan lasot nupat paņemtu grāmatu, gan arī atpūšoties. Projekta dizainere Santa Upmale savukārt šo interjera risinājumu uzsvērusi kā mūsdienīgu skolas priekštelpas labiekārtošanas piemēru. Pēc viņas teiktā, interjera priekšmetu un materiālu izvēlē galvenie nosacījumi bijusi kvalitāte, ilgmūžība, kā arī saderība ar jau skolas iekštelpu un ārtelpu interjeru.
Līdztekus bibliotēkas tēla un vietas maiņai iestādē veikta arī vides labiekārtošana: kosmētiskais remonts, nomainīti griesti un sakārtots apgaismojums. Skolēnu ērtībām atvērtās bibliotēkas zonai iegādāti arī seši datori un jaunas mēbeles: plaukti, dīvāni, sēdvietas un individuālās darba vietas.
Komentāri