Nav noslēpums, ka izglītības iestādes jau kādu laiku apzinājušas sociālos medijus kā pateicīgu kanālu ne tikai operatīvas informācijas, paziņojumu nodošanai, bet arī audzēkņu personīgākai uzrunāšanai.
Šo komunikācijas ceļu piesātinātāku ar fotoliecībām un dažnedažādiem ārpus skolas programmas izaicinājumiem darījis arī nu jau drīz gada garumā pieredzētais attālināto mācību process.
Ikviena skola šai saziņai un audzēkņu, kā arī pedagogu iedvesmošanai piešķir savu garšu un stilu, tomēr kopumā varētu atzīt – rodas iespaids, ka komunikācija starp iestādi, mācībspēkiem un audzēkņiem kļūst tuvāka un vienkāršāka. Līdztekus mācību olimpiāžu sasniegumu izcelšanai, ko nupat par tādu kā obligātu ierakstu ne tikai mājaslapās, bet arī oficiālajos vietņu kontos padarījušas teju visas mūspuses skolas, līdztekus padomiem mācību organizēšanā mājas apstākļos un skolēnu paveiktā fotogrāfijām, skolu konti sociālo tīklu vietnēs kļuvuši par pateicīgu platformu arī skolēnu un skolotāju radošajām izpausmēm (piemēram, Ziemassvētku videosveicieni no Cēsu Valsts ģimnāzijas, kā arī Jaunpiebalgas vidusskolas) vai draudzīga pleca piedāvājumiem pedagogu ģildes ietvaros (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas organizētās tiešsaistes sarunas priekšmetu skolotājiem).
Jāatzīmē, ka ar jauniešiem saistošu, brīvu, atraisītu un humora klātesošu komunikācijas stilu īpaši izceļas Raunas vidusskola. Tās Facebook publikācijās rodamas pašu bērnu paveikto ziemas uzdevumu fotogrāfijas, reizumis arī aizkustinošas bildes ar audzēkņu mirkļa izmisumu istabas mācībās, lasāmi arī apkopoti pateicības vārdi pavārēm par jau ilgstošo silto pusdienu gādāšanu un arī pa kādam jokam. Pavisam nesen pedagogi, noraizējušies, ka daļa audzēkņu nav devuši par sevi kādu ziņu, sarīkoja aptauju, ar kādu līdzekli skolēns mājasdarbu sūta pasniedzējam, atbilžu versijās piedāvājot pasta karieti vai baložus. Pavisam jauns skolas projekts ir podkāstu seriāls – lai gan podkāsti pirmajā mirklī nesaistās ar vizuālu, tikai klausāmu materiālu, šajā gadījumā ikviens skolēns un arī skolas fans var vietnē Youtube noskatīties nelielas tiešsaistes sarunas ar skolotājiem par dzīvi un dažnedažādām pasaulīgām lietām, interesēm, pārdomām. Pagaidām publiskoti pirmie divi “Vērts parunāt” video, kur skolas direktora vietniece Justīne Buliņa it personīgus piedzīvojumus un pārdomas smeļ no skolotājiem ģeogrāfijā un ķīmijā.
Komentāri