Diviem mūspuses jaunajiem talantiem augsti panākumi marta sākumā attālināti notikušajā pūšamo instrumentu konkursā “WIND STAR 2021”.
Valstu ziņā raibajā konkurencē pirmās pakāpes diplomi piešķirti Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas (JMMS) un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas (AKCMV) audzēkņiem.
Jaunpiebalgas skolas flautas spēles skolotāja Aija Silakalne stāsta, ka konkursā piedalījušies aptuveni 700 dalībnieki no 21 valsts. Šādā visnotaļ raibā un sīvā konkurencē īpaši labi sekmējies Latvijas skolu flautistiem – ja citu instrumentu grupās mūsējiem nav izdevies tikt pie augsta novērtējuma, tad flautu-blokflautu 2.-4.klašu grupā no pieciem pirmās pakāpes diplomiem trīs tikuši Latvijas audzēkņiem. Līdzās jaunajiem talantiem no Jēkabpils un Ulbrokas ar 23,75 punktiem kā otrais labākais sniegums atzīts Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas 3.flautas klases audzēknes Katrīnas Eihentāles sniegums. Viņas piecu minūšu garais uzstāšanās ieraksts patlaban klausāms arī video galerijā skolas mājaslapā. JMMS direktore Aija Sila “Druvai” atklāj, ka šī ir otrā reize, kad mēģināts piedalīties starptautiskos konkursos, kas notiek attālināti, pērn savu pieteikumu sagatavojusi viena no jaunajām ģitāristēm.
Otrs plašā konkursa laureāts no vēsturiskā Cēsu rajona novadiem ir AKCMV trompetes spēles 6.klases audzēknis Pauls Jākobsons, kurš savu meistarību audzē skolotāja Aivara Radziņa vadībā. Paula attālinātais pieteikums trompetes spēles grupā 5.-7.klašu audzēkņiem, kas tapis sadarbībā ar koncertmeistari Anželu Iļjinu, novērtēts ar 23,23 punktiem un saņēmis pirmās pakāpes diplomu līdzās vēl diviem kaimiņzemes Igaunijas jaunajiem talantiem.
Konkursantu kuplajā pulkā šoreiz bijuši jaunie mūziķi arī no Japānas, Mongolijas, Taivānas, Kazahstānas, Gruzijas, Beļģijas un Ungārijas. Pārskatot šī gada laureātu sarakstus dažādās vecuma grupās, “Druva” manīja ne mazums audzēkņu no kaimiņvalstu – Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas – mūzikas skolām, kā arī pārstāvētas vismaz 14 Latvijas pilsētas un novadi.
Mārupes Mūzikas un mākslas skola starptautisko pūšamo instrumentu spēles konkursu aizsāka pērn, vēl īsi pirms pandēmijas ienākšanas mūsu valstī. Taču arī šis sarežģītais gads nav atturējis izglītības iestādi sadarbībā ar starptautisko mūzikas skolu asociāciju “CON ANIMA” sarīkot nākamo starptautisko sacensību, aicinot dalībniekus iesūtīt savas uzstāšanās videoformātā.
Kuplo dalībnieku skaitu vērtējusi arī starptautiska žūrija 37 profesionālu mūziķu sastāvā. JMMS pedagoģe A.Silakalne, atsaucoties uz žūrijas Latvijas pārstāvju teikto, norādījusi – šogad dalībnieki esot vērtēti vēl stingrāk un kritiskāk nekā iepriekš. Žūrija uzskata, ka, iesūtot konkursa video, dalībniekiem ir bijusi iespēja iespēlēt savu vislabāko konkursa repertuāra versiju, kura pilnīgāk parāda audzēkņa talantu nekā klātienes izpildījums, kad neizbēgams ir skatuves uztraukums.
Komentāri