Skolēnu pavasara brīvlaikā attālināti notika ikgadējais pedagogu pieredzes apmaiņas un izglītojošais seminārs. Ar darbnīcās aptverto tematiku un līdz pēdējam mirklim noslēpumā paturētā vieslektora uzstāšanos tas izdevies kā emocionāla uzlādēšanās iespēja patlaban pārslogotajiem pedagogiem.
Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes metodiķe Diāna Briede “Druvai” atzina, ka aizvadītajā gadā šis nav pirmais pārvaldes organizētais tiešsaistes pasākums plašākam dalībnieku lokam, taču gandarījums ir par skolotāju atsaucību un vēlmi piedalīties, par spīti esošajai slodzei un jau tā ikdienā daudzajām pie ekrāna pavadītajām stundām. D.Briede atgādināja, ka ierasti – vēl laikā pirms pandēmijas – pārvalde septiņu novadu izglītības iestāžu mācībspēkiem gadā rīkojusi divus apjomīgākus izglītojošos pasākumus. Gada nogalēs, decembrī, tā bijusi tradīcija dalīties labās prakses piemēros pašu lokā, bet martā uz šādu konferenci aicināti vairāki vieslektori. Lai pavērtu iespēju vispusīgai pilnveidei, viens no vieslektoriem vienmēr pārstāvējis arī kādu ar pedagoģiju nesaistītu jomu. Šoreiz 19.martā notikušajā virtuālajā konferencē apvienoti abi tematiskie loki.
Konferences “Meklējam darītājus” programma dalībniekiem rīta pusē piedāvāja piedalīties kādā no astoņām tiešsaistes darbnīcām, kuru vadītāji bija vairāku mūspuses izglītības iestāžu direktori un skolotāji: Cēsu Pilsētas vidusskola, Drabešu Jaunā pamatskola, Liepas pamatskola, Līvu pirmsskolas izglītības iestāde, Raunas vidusskola, Skujenes pamatskola. Piedalījās arī viesi no Balvu Valsts ģimnāzijas un no Latvijas Universitātes. Darbnīcās skarto tēmu loks bijis plašs – no padomiem skolu vadības komandām (“Kā būt zirgā?”) un bērnudārzu pedagogiem līdz pieredzē gūtām atziņām par mācību procesu, dodoties dabā, un instrumentiem personīgās izaugsmes veicināšanai.
Otrās pasākuma daļas temats vēsturiskā Cēsu rajona skolotājiem līdz pēdējam brīdim bijis nezināms un izrādījies patīkams pārsteigums. Ar īpaši pedagogiem veltītu lekciju un sava profesionālā ceļa stāstu dalīties bija aicināts stilists un modes dizainers Aleksandrs Pavlovs, kurš skaidrojis arī savu redzējumu par to, cik ļoti cilvēka vizuālais tēls ir saistīts un atgriezeniski ietekmē gan pašsajūtu, gan vēstījumu pārējiem. D.Briede pauda cerību, ka tas arī izdevies “kā uzmundrinājums uz izdegšanas robežas esošajiem skolotājiem”. Arī dalībnieki uz šo pasākumu bija aicināti saposties pēc iespējas košāk.
Virtuālajā konferencē piedalījušies ap 160 dalībnieku, kas gan ir krietni mazāk, nekā ierasts klātienē. Pārvaldes metodiķe teic, ka iepriekš bijuši pasākumi pat ar 500 dalībniekiem, taču tiešsaistes saziņas platformai ir arī savi skaita ierobežojumi. “Taču esam gandarīti arī par tādu atsaucību, ņemot vērā, cik noguruši no tiešsaistes pasākumiem tagad ir pedagogi,” atklāj pasākuma organizatore, rezumējot iespaidus par konferences rezultātiem un atsauksmēm: “Viss sanāca īstajā laikā, īstajā vietā.”
Komentāri