Otro gadu “Covid-19” aizkavē projekta “Jauniešu Saeima” pilnvērtīgu norisi, tādēļ lemts pērn iesākto vēlēšanu rezultātus anulēt. Līdzko epidemioloģiskā situācija uzlabosies, 10.Jauniešu parlamenta sasaukumu veidos no jauna.
Saeimas Preses dienestā “Druva” noskaidroja, ka par vietām 10.Jauniešu Saeimā cīnījušies arī četri mūspuses jaunieši. Pērn tā arī nenoslēgtajās vēlēšanās katrs kandidējis ar kardināli atšķirīgām idejām un piedāvājumiem sasaukuma deklarācijas pieņemšanai. Vislabāk starp mūsējiem bija veicies Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēknei Elīnai Kinklāvai, kura sadarbībā ar jauniešu vidē populāriem ietekmētājiem (influenceriem) vēlas izglītot vienaudžus par populisma nozīmi informācijas laikmetā. Viņa bija ieguvusi 426 balsis. Arī Cēsu novadu pārstāvošā Elza Luīze Ciganska saņēmusi 306 interneta balsotāju atbalstu savai pārliecībai par plašākiem centieniem valsts valodas un gramatikas tīrības uzturēšanā, īpašu uzmanību pievēršot arī saziņai jauniešu vidū. Gandrīz divkārt mazāk – 162 – balsis bija ieguvusi Jaunpiebalgas vidusskolas audzēkne Elizabete Zariņa, kura šajā projektā izvēlējusies runāt par nepieciešamību stratēģiski nozīmīgās vietās izveidot “Kopienas skapjus”, lai cīnītos pret pārtikas izšķērdēšanu un mazinātu pārtikas atkritumu daudzumu. Savukārt Raunas vidusskolas pārstāvis Roberts Kokins iestājies par Jaunsardzes aktivitāšu un valsts aizsardzības mācības popularizēšanu jauniešu vidū, ar savu personību un ideju aizraujot 111 balsotājus. Kopumā Vidzemes vēlēšanu apgabalā startējuši 28 jaunieši, pastāstīja parlamenta preses dienestā.
Pērn pie vēlēšanu rezultātiem tā arī netikušajiem jauniešiem nolēma sarīkot laika garam atbilstošu tiešsaistes satikšanos-diskusiju. Sarunas tēma attālināto mācību laikā jauniešiem tik aktuālā – drošība internetā un garīgā veselība.
Pirmdien notikušajā tiešsaistes diskusijā, ko svinīgi atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un vairāki jaunieši izmantoja iespēju paust pārdomas abās tematiskajās sadaļās gan par medijpratības nozīmi šodienas komunikācijā un informācijas nodošanas pieredzi, gan arī izjūtās par attālinātā mācību procesa ietekmi uz vienaudžu pašsajūtu. Par kritisko domāšanu interneta vidē jauniešiem atraisītā un saprotamā valodā stāstīja Eiropas politikas analīzes centra asociētais pētnieks Mārtiņš Hiršs, par sociālo mediju nozīmi un influenceru radīto saturu – diplomātijas maģistrantūras studente Oksfordas Universitātē Beata Jonite. Par attālināto mācību praktiskajām niansēm diskusiju ievadīja Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš, par emocionālo labsajūtu – Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.
10. Jauniešu Saeimas vēlēšanas iestrēgušas jau otro gadu, pērn iesākto vēlēšanu rezultāti tiks anulēti. “Ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, nākamajā gadā tiks izsludinātas jaunas 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas un ikviens jaunietis atbilstošā vecumā varēs tajās kandidēt,” minēts Jauniešu Saeimas mājaslapā.
Komentāri