Trešdien Straupes pašvaldības deputāti apstiprināja šīgada budžetu. Tas notika lietišķi, jo pirms tam tika pamatīgi izdiskutēts katra lata tēriņš.
Janvāra beigās pašvaldība straupiešus aicināja uz sapulci, lai iepazīstinātu ar iecerēm un finansiālajām iespējām, ar paveikto un to, kas jāpadara visdrīzākajā laikā. Visvairāk sapulcē tika spriests par jaunas skolas un bērnudārza nepieciešamību. Tika izdiskutēti dažādi varianti, arī privātās partnerības iespējamība, jo, kā atzina pagasta deputāts, sociālās, izglītības un kultūras komitejas vadītājs Māris Šķesters: ” Skola ir ļoti bēdīgā stāvoklī. Logi jāmaina. Bet ar to siltuma zudumi tikai nedaudz samazināsies. Siltuma izolācija ir nepareizi uzlikta, tā pa šiem gadiem ir beigta. Radiatori arī nepareizi salikti. Labi, ka ziemas siltas. Ja būtu auksts, skolu nepiekurinātu.” Arī skolas virtuve neatbilst mūsdienu prasībām. To, ka pagastā nepieciešama mūsdienīga skola, neapšaubīja neviens, vien tās summas, kas nepieciešamas, dažam šķita astronomiskas. “Vai tiešām nepilnam simtam bērnu jāceļ Gaismas pils?” izdzirdot par varbūtējām izmaksām, pārsteigumu pauda straupietis Vitālijs Logins. Diemžēl tādas Latvijā ir cenas būvniecībā. Izskanēja arī bažas, ka, domājot par jaunu skolu, vecajā nekas netiks ieguldīts, un kāpēc gan jācieš tiem skolēniem, kuri mācās tagad.
“Deputāti šīgada budžetā ieplānoja naudu skolas – bērnudārza tehniskā projekta izstrādei pie sporta zāles. Šāds lēmums tika pieņemts pēc ilgām un izsvērtām diskusijām,” “Druvai” pastāstīja pagasta padomes priekšsēdētājs Imants Kalniņš un piebilda, ka šobrīd runāt, kad būs jaunā ēka skolai un bērnudārzam, ir pāragri. Savs spriedums sakāms ekspertiem, vai pie sporta zāles to vispār var būvēt.
Iedzīvotāju sapulcē daudz tika runāts arī par gājēju drošību pagastā, īpaši uz šosejas no Plāča līdz Straupei. Pēdējā laika negadījumi par šo ceļa posmu lika runāt kā par aktualitāti. Pašvaldība budžetā atvēlēja naudu projekta izstrādei 2,5 kilometrus apgaismotam gājēju – velosipēdistu celiņam, kā arī autobusu pieturvietu sakārtošanai. “Kad būs projekts, varēsim piesaistīt finansējumu. Ieceres īstenošanu sarežģī privātīpašumi ceļa malā,” pastāstīja pagasta padomes priekšsēdētājs un piebilda, ka agri vai vēlu, bet Straupe un Plācis saplūdīs, taču gājēju celiņš ir nepieciešams jau tagad. Daudzi straupieši šo ceļa posmu, kurā ir ļoti intensīva kustība, mēro ikdienā.
Tāpat kā daudzos rajona pagastos, arī Straupē viena no problēmām ir ūdenssaimniecība un ar tās sakārtošanu saistītie jautājumi. Līvānu māju ciemata iedzīvotāji šogad varēs neuztraukties, jo nauda atvēlēta notekūdeņu sistēmas sakārtošanai. Savukārt Straupei šogad tiks izstrādāts ūdenssaimniecības sakārtošanas tehniskais projekts.
Straupe ir viens no retajiem pagastiem Latvijā, kur darbojas visu paaudžu deju kolektīvi un arī koris. Arī tāpēc būtisks ir kultūras nams, tā atbilstība mūsdienu prasībām. Šogad turpināsies tā renovācija.
Sapulcē straupieši pašvaldībai pārmeta, ka tā neatjauno
trošu tiltu pār Braslu uz kapiem. Tas nav pašvaldības īpašums, un tā nedrīkst ieguldīt naudu. Tā drīkst vien uzlikt brīdinājuma zīmi, ka tiltu šķērsot bīstami. Speciālisti parēķinājuši, ka projekta izstrāde vien maksātu ap desmit tūkstošiem latu, bet būvniecība ap 70 tūkstošiem. Kādreiz vietējie vīri iebetonēja stabus, pārvilka troses, salika dēlīšus, un tilts bija gatavs,
kalpoja gadiem. Tieši tāpēc daudziem nesaprotamas ir šīs lielās izmaksas.
Sapulcē pašvaldības vadītājs Imants Kalniņš paslavēja pagasta ļaudis, ka sākuši iesaistīties dažādos projektu konkursos un daudziem vajadzīgu mērķu īstenošanai piesaista naudu.
“Darāmā daudz, naudas tik, cik ir. Kas visaktuālākais, kā pašvaldībai rīkoties, ieteikumus un padomu prasījām iedzīvotājiem,” “Druvai” atzina pagasta padomes priekšsēdētājs Imants Kalniņš. Arī deputāti izteica pārliecību, ka, uzklausot iedzīvotājus, vieglāk pieņemt lēmumu.
Komentāri