Nītaures mūzikas un mākslas skolas trīs programmas, iespējams, akreditēs uz turpmākajiem sešiem gadiem.
Līdz šim Nītaures mūzikas un mākslas skola, kas pastāv 15 gadus, tikusi akreditēta maksimāli uz diviem gadiem. Iespējams, šoreiz tiks sasniegts augstākais vērtējums, skolas trīs mācību programmas -mūzikā, mākslā un dejā – akreditētas uz sešiem gadiem.
Akreditēšanas ekspertu komisijas vadītājs Imants Kupčs “Druvai” skaidroja, ka ekspertu komisija sastādīja atzinumu, kurā teikts, ka skolas mācību programmas varētu akreditēt uz sešiem gadiem. Šis atzinums ir iesniegts Rīgā akreditācijas komisijai, kura izskatīs ekspertu komisijas atzinumus un teiks galavārdu.
“Galīgo lēmumu tuvākajā laikā pieņems akreditācijas komisija, to paziņos skolas vadībai. Taču pēc pieredzes varu teikt, ka akreditācijas komisija ieklausās ekspertu komisijas slēdzienā,” komentēja I.Kupčs.
Nītaures mūzikas un mākslas skolas direktore Marika Busote–Uzuliņa pauž gandarījumu, ka, iespējams, turpmākos sešus gadus varēs mierīgi strādāt.
“Runājot par jaunām mācību programmām, jāsaka, mums izveidota deju programma septiņgadīgiem bērniem, kuri jau pirmos koncertus snieguši plašākai publikai. Jauns priekšmets skolā ir arī kompozīcija mūzikā, kurā bērniem ir iespēja sacerēt un atskaņot mūziku,” stāsta skolas direktore. un atklāj, ka mūzikas un mākslas skolā mācās 63 audzēkņi, ieskaitot Zaubes filiāles skolēnus.
“Mūsu pedagogi brauc uz Zaubi, kur māca mūziku un mākslu. Viegli jau nav, bet domāju, ka te jārunā arī par vecāku attieksmi. Laukos varbūt citas vērtības ir svarīgākas, ne šādu nodarbību apmeklēšana,” domās dalās M.Busote–Uzuliņa un jautāta, cik svarīgi, ka pagastā šāda skola darbojas, atbild: “Svarīgi ir tad, kad runa nav par finansējumu, bet izrādīšanos. Bērniem, protams, tas ir labi. Taču jāatzīst, ka neiet mums nemaz tik viegli. Ja nebūtu iespēja piedalīties un iegūt līdzekļus dažādos projektos, nezinu, kā būtu. Skolas budžets ir ļoti nabadzīgs. No vietējās pašvaldības tie gadā ir apmēram astoņi tūkstoši latu, bet tas ir ar visām darbinieku algām. Rezultātā mums pāri paliek apmēram divi, trīs tūkstoši latu visām trim nodaļām gadā. No tā vēl maksājam elektrību, rēķinus. Tā ka pastāvēt spējam, tikai pateicoties projektiem, labu cilvēku palīdzībai un entuziasmam. Taču kādu brīdi šķiet, ka paziņas vairs klausuli necels un nepalīdzēs. Tāpat daudzi paziņas un skolu vadītāji nereti par mani smejas un jautā, vai ar savu budžetu esmu vēl izdzīvojusi. Bet tāda ir dzīve.”
Jautājot Nītaures mūzikas un mākslas skolas skolēniem, vai gandarīti par iespēju pagastā apgūt mūziku un mākslu, atbild apstiprinoši .
“Ir svarīgi, lai būtu iespēja mācīties. Šajā skolā mācos jau piecus gadus, esmu ieguvusi daudz zināšanu. Nezinu, vai nākotnes profesiju saistīšu ar mākslu, bet dzīvē tas noteikti noderēs,” atzīst Liene Andrēviča.
Inese Pētersone un Maija Ločmele Nītaures mūzikas skolā mācās jau attiecīgi astoto un sesto gadu. Inese spēlē vijoli, bet Maija- kokli. Abas meitenes atzīst, ka ieguvušas lieliskas zināšanas un pieredzi.
“Nespēju iedomāties, kā būtu, ja Nītaurē šādas skolas nebūtu. Diez vai vecāki būtu spējuši mani izvadāt uz Cēsīm. Taču paldies jāsaka arī vecākiem, kuri neļāva pusceļā padoties un iegūtās zināšanas atstāt novārtā,” saka skolniece I. Pētersone.
Nītaures mūzikas skolas direktore atklāj, ka nākotnē domā arī par pieaugušo izglītību. Bērnu vecāki izteikuši vēlmi organizēt kaut ko līdzīgu radošajām darbnīcām, kurās arī pieaugušie varētu padarboties un iegūt jaunas zināšanas.
Komentāri