Raksti

Viedokļi

Seniori saka – galvenais, lai vakcīnas pietiek mediķiem

Iveta Rozentāle

Pētījumu kompānijas “Kantar TNS” aptaujā, kurā piedalījušās personas vecumā no 18 līdz 60 gadiem, noskaidrojies, ka tikai nedaudz vairāk kā trešdaļa iedzīvotāju – 34% no aptaujātajiem – piekristu vakcinēties pret kovidu, bet 49% norādījuši, ka nevakcinētos.

Ar interneta starpniecību aptaujā piedalījušies vairāk nekā 800 iedzīvotāju. Tātad nākas atzīt, ka jaunākā un vidējā paaudze pret vakcinēšanos noskaņota skeptiski. Ko domā seniori, tā vecuma cilvēki, kuri, kā liecina statistika, visvairāk pakļauti saslimšanas riskam un smagai “Covid-19” slimības gaitai? Lai noskaidrotu mūspuses vecākā gadagājuma iedzīvotāju domas, “Druva” uzrunāja vairāku senioru biedrību vadītājus.

Protams, vakcinācija ir katras personas brīvprātīga izvēlē. Arī pensionāru biedrību dalībnieku vidū šo tematu vien reizēm pārspriež biedru savstarpējās sarunās, tā starp citu, garāmejot. Tomēr Cēsu pensionāru biedrība un Nītaures senioru biedrība plānojušas tuvākajā laikā aptaujāt biedrus, uzzināt viņu viedokli šajā jautājumā.

Biedrības “Cēsu pensionāri” valdes priekšsēdētāja Vanda Gasiņa atzīst, ka par vakcinēšanos īpaši nav runāts, bet jūtams, ka par šo jautājumu ir atšķirīgas domas: “Katrs domā citādi, jo arī pa televizoru dzirdama pretrunīga informācija – viens saka tā, bet otrs tā. Jūtams, ka ļaudis ir nemierīgi. Ir cilvēki, kas baidās, tāpēc negrib, savukārt citi tieši gaida brīdi, kad varēs vakcinēties. Vēl jau gan nav skaidri zināms, kad tas būs, jo pat valdība nav pieņēmusi skaidru lēmumu. Saprotams, ka vēl kādam laikam jāpaiet, līdz varēs vakcinēties arī seniori. Cilvēki dzīvo šai dienai, tagad daudzi ir mājās, daļa nemaz no mājas ārā neiziet – klausās informāciju par radio un TV. Daudz kas šķiet neizprotams, un neziņa uztrauc. Tie, kas dzīvo ar bērniem kopā, tiem vismaz šo spriedzi bērni var palīdzēt mazināt.”

Nītaures senioru biedrības “Labākie gadi” vadītāja Maira Prikule arī piekrīt, ka par šo tematu vēl īpaši nav runāts, bet plānots piezvanīt biedriem, apjautāties, kā iesācies jaunais gads, vai nevajag kādu palīdzību, un tad arī aprunāties par vakcinācijas tēmu: “Līdz šim nav justa noliedzoša attieksme, bet nav arī tā, ka seniori ar putām uz lūpām gribētu būt pirmajās rindās, apejot mediķus un citus, kuriem šobrīd vakcīna primāri ir nepieciešama. Katrs dzīvo savā aliņā, cenšas ievērot visas prasības, lai neko nesaķertu, neriskējot ar sevi un citiem.”

Arī Amatas novada pensionāru biedrības “Dzīvesprieks” vadītāja Aleksandra Freivalde teic: “Šobrīd galvenais, lai vakcīnas pietiek visiem mediķiem, tiem, kas ir frontes pirmajās līnijās. Pašreiz lūdzam Dievu, lai mediķiem ir veselība, lai viņi spēj uzņemt slimnīcās visus, kuriem ir nepieciešama palīdzība, lai paši ātrāk ir ierindā, lai pie tā gultas­vietu skaita, kas tiek nodrošināts, ir arī nepieciešamais mediķu skaits. Kad atļaus pulcēties, tad arī mēs par šo tematu runāsim, bet turpinām strādāt, domāt par nākotni, iecerēm un plāniem ar cerību, ka varēsim tos īstenot.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *