Raksti

Domas

Trūkst saules. Vai arī izdomas?

Jau vairākas dienas pēc kārtas Latvijā ir mākoņains laiks, ik pa brīdim uzlīst, un interneta medijos parādās ziņa “Ko darīt lietainā vasaras dienā: seši padomi viedtālruņu lietotājiem.”

Teikšu godīgi, vispirms nāk smiekli, izlasot šādu virsrakstu, bet pēc tam rodas interese, kas gan ir izdomāts kā alternatīva lietainajam laikam, turklāt, kā gan citādi, ja ne dzīvojoties ar viedtālruni.

Pētījumu Eiropā veicis Samsung “Techonomic Index”, uzsverot, ka katrs ceturtais eiropietis vismaz reizi nedēļā izmanto tehnoloģijas, lai apgūtu jaunas zināšanas. Un labi, ka tā! Jāteic, ka statistikas dati liecina – lielākoties cilvēki viedtālruņos pievēršas “30 dienu izaicinājumiem”, kas šobrīd ir viena no populārajām aktīva dzīvesveida programmām, piemēram, “30 dienu pietupienu izaicinājums” vai “30 dienu vēderpreses izaicinājums”.

Tāpat izrādās, ka viedtālruņos daudzi lasa grāmatas. Turklāt uzkrāj zināšanas arī pavārmākslā, kas arī nebūtu nemaz ne tik slikti. Ne bez ievērības palikušas arī aplikācijas, ar kuru palīdzību iespējams iemācīties jaunas valodas vai vismaz to, kā svešā mēlē sasveicināties un pateikt pāris teikumu. Kopumā jau nekā nosodāma nav. Izrādās, cilvēki vienkārši bagātina savu redzesloku un izglītojas, lai gan patiesībā, lasot šos ieteikumus, prātā nāk bērnība, kad labai laika pavadīšanai netraucēja ne lietus, ne vējš, ne kādas citas ķibeles. Bērni un jaunieši, domājams arī pieaugušie, vienmēr atrada ko tādu, ar ko aizpildīt brīvo laiku. Pavisam noteikti laukā būšanai netraucēja pat lietus. Liekas jocīgi, ka mūsdienās lietainā dienā medijos parādās šāda ziņa. Taču vēl jocīgāk, šķiet, būs tas, ko varēsim lasīt pēc gadiem desmit vai 20, kad, jādomā, ar reālo pasauli mums būs vēl mazāka saistība nekā šodien.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *