Raksti

Domas

Pagriez skaļāk un dziedi līdzi

Madara Ozoliņa

Šo un vēl daudzas citas atmiņā paliekošas frāzes ik dienu dzirdam savās iemīļotajās radio stacijās. 13. februāris pēc UNESCO dalībvalstu iniciatīvas iekļauts UNESCO Starptautisko svinamo dienu kalendārā kā Pasaules radio diena. Šis datums izvēlēts tādēļ, ka 1946. gada 13. febru­ārī tika dibināts Apvienoto Nāciju radio.

Šķiet, ikdienā mēs nemaz nenovērtējam, cik daudz cilvēku strādā, lai sabiedrībai paziņotu par aktuālo un svarīgo. Pieredzi esmu guvusi, darbojoties gan drukātajos medijos, gan televīzijā, gan arī radio. Katrā no formātiem strādāšanas metodes atšķiras, bet visām ir viens mērķis – informēt un izklaidēt. Ņemot vērā, ka šodien ir Pasaules radio diena, jāuzsver tieši šī medija nozīme mūsu ikdienā. Ar radio palīdzību ārkārtas situācijās iespējams informēt ļoti lielu daļu cilvēku, turklāt to var izdarīt ātri! Radio iespējams klausīties jebkur – mājās, darbā, automašīnā, stāvot veikala rindā vai pat pludmalē. Katrs var atrast savai gaumei tīkamāko radio staciju, jo to skaits nu ir gana liels.

Arī manā ikdienā radio ieņem svarīgu lomu. To klausos, ne tikai virtuvē gatavojot vakariņas, bet arī braucot automašīnā, sportojot un strādājot. Manā klausītāko radio staciju trijniekā ietilpst “Radio Star FM”, “Radio SWH” un “European Hit Radio”. Kas man šajās radio­stacijās patīk? Laba mūzika un interesantas radio personības, kurās ir patīkami klausīties. Tam visam kā bonuss – aktuālāko ziņu apskats ik stundu. Radio mums dod iespēju būt nemitīgā apritē, būt informētiem, būt zinošiem. Šodien, Pasaules radio dienā, aicinu visus nodot labus vēlējumus savai iemīļo­tākajai radio stacijai. Ja ne piezvanot vai nosūtot ziņu elektroniski, tad vismaz ar labām un gaišām domām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *