Raksti

Domas

Nopirksim laimi?

Madara Ozoliņa

Nesen internetā uzgāju kādu interesantu pētījumu par to, ka laimi varot nopirkt. Tas man lika pabrīnīties un šo rakstu izlasīt, jo visu mūžu man teikts pretējais. Tātad, pētījumā ir minēts, ka dzīves kvalitāte un labsajūta ievērojami uzlabojas, ja nauda tiek tērēta pakalpojumiem, kas palīdz ietaupīt laiku, piemēram, uzkopšanas servisa algošanai. “No vienas puses, cilvēki, kas algo apkopēju vai maksā kaimiņu zēnam par mauriņa pļaušanu, var sajusties nedaudz slinki, tomēr pētījums pierāda, ka labsajūtu pozitīvi ietekmē tieši brīvais laiks,” komentējis pētījuma autors Ešlijs Villanss.

Pētījuma gaitā tika veiks eksperiments, kura laikā cilvēkiem piedāvāja nedēļas nogalē iztērēt konkrētu naudas summu pakalpojumiem, kas aiztaupītu brīvo laiku, bet citā nedēļas nogalē iztērēt tādu pašu summu, lai iegādātos materiālas lietas. Rezultātā cilvēki jutās laimīgāki, ja naudu bija iztērējuši, lai iegūtu vairāk brīvā laika. Tas man lika aizdomāties.

Mums ikdienā ir tik daudz pienākumu – neskaitot to, ka ik dienu jādodas uz darbu, arī mājās darbi krājas kaudzītē. Netīrās veļas kalni, nenopļautais mauriņš, aizaugušās puķu dobes, putekļainie logi, caur kuriem drīz vairs gaisma nespīdēs istabā, kārtību bērnistabā labāk nepieminēsim. Protams, ir ikdienas veicamie darbi, kuri vienkārši ir jāizdara, jo bez tiem nevar – vakariņas ir jāgatavo, trauki ir jāmazgā un putekļi no mēbelēm jānotrauc. Mēs, protams, varam mēģināt būt perfekti visās dzīves jomās, bet, ja jūtam, ka ikdiena mūs sāk nomākt un vairs neesam tie smaidīgie un dzīvi mīlošie, varbūt ik pa laikam tomēr deleģēt ikdienas pienākumus citiem? Skolēns, kuram vasaras brīvlaikā piedāvāšu nopļaut manu piemājas mauriņu, būs priecīgs, jo tā viņam būs iespēja nopelnīt kabatas naudu, bet man – divas stundas, ko veltīt savai labsajūtai.

Ja mēneša laikā atteiksimies no dažiem (mūsuprāt, vitāli svarīgiem) darbiem, to izdarīšanu uzticot kādam citam, iegūsim papildus laiku, ko veltīt saviem tuvajiem. Un tā taču ir tā īstā laime, vai ne? Būt kopā un šo kopā būšanu izbaudīt. Tā no sirds.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *