Raksti

Domas

No gaišās puses skatoties

Sandra Trēziņa

Visiem taču zināms, ka “nav ļaunuma bez labuma”. To der atcerēties arī, kad valstī atkal izsludināta ārkārtējā situācija pasauli pārņēmušā vīrusa dēļ. Un to labumu, runājot nenopietni par nopietno, ja pacenšas, var saskatīt gan personīgajā, gan sabiedriskajā, gan valstiskajā, gan starptautiskajā līmenī.

Ir gluži patīkami, ka nedzird gaušanos par jocīgajiem laikapstākļiem, tumšo bezsala rudeni, mazāk tiek kritizēta valdība, paš­valdība, otrajā plānā palikusi pat administratīvi teritoriālās reformas apspriešana. Izpaliek arī bēdas par biļešu un ielūgumu trūkumu uz kādu izrādi, koncertu vai pasākumu, retāk sevi jāšausta par laika trūkumu vai vienkārši negribēšanu piedalīties kādā kolēģu vai ģimenes tusiņā.

Turklāt ietaupās vienmēr par maz esošie finansiālie līdzekļi: uz veikalu ieteicams iet retāk, līdz ar to mazāk tiek nopirkts liekais, nevajadzīgais; izpaliek tēriņi par biļetēm kultūras pasākumu apmeklēšanai; līdz ar karantīnas ievērošanas nosacījumiem, atgriežoties no ārzemēm, mazinās vēlme un iespējas ceļot; nav jādodas uz pasākumiem, kur vajadzīgas dāvanas, ziedi; mazāk nonēsājas, tātad retāk jāiegādājas jauns “izejamais” apģērbs, apavi; sievietēm ietaupās līdzekļi uz lūpu krāsas rēķina, nav vērts krāsot lūpas, kas paslēptas zem maskas. Maskas nēsāšanai ir vēl kāds pluss – vēloties palikt mazāk pamanāmam vai satiekoties ar kādu, kuru negribas satikt, var izlikties, ka tu nemaz neesi tu.

Līdzekļiem vajadzētu ietaupīties arī valdībā. Gan pašvaldībās, gan valstī taču atkrīt pasākumu rīkošana, komandējumi, pieredzes apmaiņas braucieni, viesu uzņemšana un citas lietas. Diemžēl par ietaupījumiem neviens gan nerunā, joprojām naudas trūkums izskan, runājot par jebkuru tēmu, kuru vien aizskar. Te nu ilūziju nekādu – tā tas ir bijis un būs, un vismaz šobrīd grūti noticēt informācijas tehnoloģiju eksperta, uzņēmuma “TietoEVRY” viceprezidenta un mākslīgā intelekta jautājumu vadītāja Kristiana Gutmana intervijā “TV NET” paustajam, ka “nākotnē cilvēki vairs nestrādās tāpēc, lai nopelnītu naudu, un sadalījums bagātajos un nabagajos vienkārši neeksistēs”.

Bet, ja par nopietno nopietni, nekādu joku nav. Laimīgi esam tie, kurus jaunā situācija neskar (tpfu-tpfu -tpfu) ne finansiāli, ne veselības ziņā, kuri ar vīrusu nav saskārušies aci pret aci.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *