Raksti

Domas

Katram pa ID kartei

Anna Kola

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiālēs rindas ir tik lielas, ka cilvēkiem zūd jebkāda ticība, ka izdosies tikt pie jaunajām ID kartēm, kur nu vēl atjaunot pasi vai nokārtot citas formalitātes, ko šī institūcija piedāvā. Tādas ziņas pēdējā laikā izskan aizvien biežāk. Bet, kā zināms, no 1. maija visiem Latvijas pilsoņiem obligāta būs personas apliecība jeb ID karte.

Arī man nebija ID kartes, ja bija nepieciešams apstiprināt identitāti ar dokumentu, ļoti labi iztiku ar pasi. Tomēr pērnā gada nogalē, ņemot vērā, ka tuvojās arī pases derīguma termiņa beigu datums, nolēmu gan atjaunot pasi, gan pieteikties ID kartei, izmantojot mobilo lietotni. Decembrī, kad devos atjaunot dokumentu, visu izdevās paveikt veiksmīgi, rindā pavadītais laiks patiešām bija pielīdzināms nullei, jo, kolīdz nonācu PMLP telpās, jau bija pienākusi mana kārta.

Tas bija decembrī. Tad arī ziņās vēl tik bieži nevēstīja, cik nejēdzīgi garas ir rindas šajā iestādē. Taču jau brīdī, kad izskanēja paziņojums, ka no 2023.gada 1.maija visiem Latvijas iedzīvotājiem jābūt ID kartēm, nodomāju, ka tā ir tāda kā absurda prasība, ņemot vērā, ka visiem taču ir pases. Turklāt šis personu apliecinošais dokuments netiek piešķirts tāpat vien, tā katram “standarta” Latvijas pilsonim un nepilsonim izmaksā 15 eiro. Pensionāriem, bērniem un jauniešiem, personām ar invaliditāti ID kartes cena ir mazāka – pieci eiro. Tātad valsts budžetā ienāks kāds papildinājums no kartēm, ko likums piespiež izgatavot cilvēkiem, kam tās pat nebūs vajadzīgas.

Vienlaikus šobrīd izsludināts konkurss uz aptuveni 40 vakancēm PMLP un tiekot prognozēts, ka jāsāk strādāt marta beigās vai aprīļa sākumā. Izklausās, ka katram Latvijas iedzīvotājam jāizgatavo ID karte, lai PMLP būtu vairāk darbavietu. Viela pārdomām…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *