Raksti

Domas

Kad jebkurš līdzeklis labs

Sandra Trēziņa

It kā kaut kur aizkulisēs, bet aizvien skaļāk par sevi liek manīt kustība “Par dabisku ģimeni”. Tajā apvienojušies cilvēki, kas atzīst un aicina likumiski aizstāvēt tradicionālo ģimenes modeli: savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, kuras pamatā ir laulība, asinsradniecība vai adopcija. Arvien vairāk par šo kustību dzirdams sakarā ar to, ka tā uzņēmusies iniciatīvu līdz 2022.gad 29. jūlijam savākt 154 868 parakstus, lai minētās ģimenes modeļa definīciju iekļautu Satversmes 110.pantā, kas savukārt nozīmētu, ka neviens cits ģimenes modelis ne tiesiski, ne valstiski Latvijā atzīts netiek. Protams, būtībā tā ir vēršanās pret viendzimuma pāriem, kas allaž izsauc emocijas un ļoti pretrunīgas diskusijas, un, jāatzīst, tā patiešām nav vienkārša tēma.

Jau šūpojoties iekšējo sajūtu šūpolēs, mēģinot godīgi atbildēt, pirmkārt, sev, vai parakstīties vai ne, tātad – vai stingri nostājos pret jebkuru netradicionālo ģimenes modeli -, argumenti nostājas te vienā, te otrā pusē. Ja neko nezinātu par cilvēkiem, kas nespēj būt kopā ar pretējo dzimumu, ja nebūtu dzirdēti reāli stāsti, izlasīts par patiesi piedzīvoto, protams, protams, – jāpaliek pie tradicionālā, vispārpieņemtā. Taču vienmēr ir izņēmumi, un es nudien nezinu, kā dzīvojas tiem cilvēkiem, kas jūt citādi… Es nevaru spriest un lemt, kā viņiem būt. Turklāt, vai tas apdraud tradicionālo ģimeņu pastāvēšanu, galveno lomu sabiedrībā?

Vēl grūtāk atrast vienīgo pareizo atbildi iztraucē atklāsme, ka šis jūtīgais un būtiskais jautājums sabiedrībā tiek aktualizēts, jo tuvojas …vēlēšanas. Izceltā tēma kādai partijai ir kā labs iemesls uzrunāt cilvēkus, iepazīstināt ar sevi, lai, veiksmes gadījumā savācot vajadzīgo parakstu skaitu, varētu izlikt lielo izkārtni: “Mēs to paveicām!” Un varbūt varētu pat noticēt šīs partijas sirdsskaidrajai vēlmei aizstāvēt valsts pamatu ģimeni, ja vien tās priekšgalā nebūtu cilvēks, kurš jau ir bijis varas gaiteņos, kurš tautā saukts par oligarhu, kurš savas popularitātes celšanai par labu uzskata jebkuru līdzekli, kurš partijas kongresā, savā runā no tribīnes pieminot Valsts prezidentu, atļaujas izrunāt rupjības un kurš savulaik izcēlies ar teicienu: “Cilvēka skaistums nāk no iekšām.”

Un atkal apliecināta tautas gudrība, ka “siers par brīvu ir tikai peļu slazdā”. Minētā apvienība vai partija sākusi bezmaksas koncertus pa visu Latviju. Ieejas biļete tiešām nav jāiegādājas, un koncerts ir jauks. Var jau pieciest arī saukļus “Mēs par ģimeni, mēs par bērniem, kuriem ir mamma un tētis!”, ja vien apmeklētājiem netiktu piedāvāts partijas reklāmizdevums un turpat negrozītos partijas biedri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *