Raksti

Domas

Ēdienkarte

Jānis Gabrāns

Laikam jau Dziesmusvētki vairs nav iedomājami bez dažādiem skandāliem un cepieniem. Nav dzirdēts, kādi secinājumi izdarīti pēc kārtējās aplaušanās biļešu tirgošanā, nav zināms, vai vēsture neatkārtosies, taču ir atrastas citas problēmas. Sabiedrībai vienmēr vajag kaut ko, par ko kašķēties, citādi taču naktīs nenāk miegs. Un vajag taču uzturēt mītu, ka šajā valstī viss ir slikti.

Vienu brīdi pavīdēja neapmierinātība, kāpēc daži gados pārāk jauni dalībnieki netiek pielaisti skatēm, tātad arī Dziesmusvētkiem. Dažs kolektīvs pat tika diskvalificēts par noteikumu pārkāpšanu. Protestētāji norādīja, ka tādējādi jauniešiem zūdot motivācija dejot un vai netiekot nedaudz nodarīts pāri tiem, kuri vairs nav skolas vecumā? Ja nu šo jauniešu dēļ uz Dziesmusvētkiem netiek kāds pieaugušo kolektīvs? Te gan jāatceras, ka skolēniem taču ir savi Dziesmusvētki. Tad varbūt jāļauj arī pieaugušajiem startēt skolēnu Dziesmusvētkos kā bijušajiem skolu audzēkņiem. Noteikumi jau tāpēc izdomāti, lai tos ievērotu, nevis domātu, kā tos apiet.

Tagad atrasta nākamā problēma, proti, centralizētās pusdienas, kas tiks piegādātas Dziesmusvētku dalībniekiem, neesot paredzētas veģetāriešiem, tajās vienmēr esot iekļauta gaļa. Pieņemsim, ka kādam tā tiešām ir problēma, bet ko darīt? Ja izpatiks veģetāriešiem, tūlīt pamodīsies vegāni, tad tie, kuri nelieto cūkgaļu, vai tie, kuriem vēl kādas citas prasības. Ja reiz ievēro vienu prasības, kāpēc jāignorē citi? Gribētos redzēt, kā ēdienu gatavotāji un dalītāji tiktu galā, ja katram kolektīvam būtu sava pasūtījumu lapa, kurā norādīts, ko kuram dalībniekam pasniegt. Ņemot vērā, ka Dziesmusvētkos piedalās apmēram 42 tūkstoši dziedātāju, dejotāju, būsim vēl lielākā purvā nekā tagad.

Visiem nekad neiztapt, tad varbūt labāk netērēt tos miljonus ēdināšanai? Kā šīs tradīcijas pirmsākumos un nemaz ne tik senā pagātnē, kad nekādas centralizētās ēdināšanas neesot bijis, kā vēsta vēstures avoti. Protams, jo labāk dzīvojam, jo lielākas prasības, bet vai tas, ko dos ēst, ir iemesls, kāpēc piedalāmies Dziesmusvētkos? Ja nedos ēst, atkal nebūs labi. Varēs teikt, ka dalībniekus grib nomērdēt badā, ka viņi jau tā tērē savu laiku, lai dziedātu, dejotu, tagad valsts pat ēst nevar iedot. Katram dalībniekam ēdināšanai dienā no valsts atvēlēti astoņi eiro, tad varbūt ieskaitīt katram kontā, lai katrs meklē, kur paēst tieši tā, kā kārojas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *