Raksti

Domas

Ceriņi, brīve un kas vēl?

Andra Gaņģe

Zaļie aiziet no saviem “mūža partneriem” zemniekiem (proti, Latvijas Zaļā partija rudenī Saeimas vēlēšanās nestartēs kopā ar Latvijas Zemnieku savienību, tātad ZZS vairs nebūs). Starp diviem valdošajiem politiskajiem spēkiem notiek duelis “9.maijs”, kura rezultāts 1:1, tas ir, abiem nākas mainīt ministrus. Bet premjeru, kas duelī bija tiesnesis, kāds opozīcijas politiķis nosauc par nacistu, jo “kādreiz, kad nacisti noķēra kādu, kas slēpj partizānus, viņi nopēra to ģimeni, kas slēpa, un vēl kaimiņus profilaksei. Kariņš šajā gadījumā uzvedas kā kārtīgs nacists – viņš atlaiž Golubevu un paķer līdzi vēl kādu”. Savukārt no kāda dabisko ģimeņu tiesību aizstāvja, kurš nav slēpis vēlmi savu kandidatūru piedāvāt nākamā parlamenta sasaukumam, ikviens Latvijas iedzīvotājs pastkastītē saņem bezmaksas avīzi (saki nu, ka drukātie izdevumi zaudē popularitāti!).

Tātad vēlēšanu kampaņa vairs nav pumpuros, bet sāk ziedēt gluži kā pašlaik ceriņi. Dabā zinām, kuri koki vai krūmi ziedēs nākamie, politikā varam tikai nojaust vai zīlēt, bet viens gan skaidrs – ziedi būs arvien krāšņāki. Kā kurš kuru nosauks, kurš no kura atteiksies, ko nosodīs un kam pārmetīs? Ja spēj dzīvi uztvert ar savdabīgu ironiju un nelielu cinisma piedevu, var teikt, jautrības netrūks. Bet ja vismaz domās esi līdzdarbīgs tam, kā veidojas mūsu valsts, tās labklājība, nākotne?

Priekšvēlēšanu laiks nevienā patiesi demokrātiskā laikā nav vienkāršs un viegls. Nereti tiek pārkāptas ne tikai ētiskās, bet arī cilvēciskās robežas, pieļauta ne tikai faktu un viedokļu sagrozīšana, bet pat atklāti meli. Vai vienmēr tā ir uzvara? Nav tālu jāmeklē. Tiem, kas mazliet interesējas par politiku, atmiņā ir iepriekšējā ASV prezidenta pirmā vēlēšanu kampaņa, tad ievēlēšana un otrā kampaņa, kas beidzās ar fiasko. Vai tā bijusi mācību stunda arī citiem, tajā skaitā mūsu valsts, politiķiem?

Vakar Saeima deva vārdu jaunai ceriņu šķirnei, kas veltīta parlamenta simtgadei. Tā nosaukta par ‘Brīvi’. Laikam jau par nosaukumu bija vienprātība. Tomēr man ir jautājums: “Ko katrs saprot ar šo vārdu?”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *