Raksti

Domas

Bez asiņaina naža un pasaules trakuma

Andra Gaņģe

Senos laikos, kad bērni bija mūsdienu vecākā paaudze, padomju kinoteātros izrādīja ASV kinokomēdiju “Traka, traka, traka, traka ir pasaule”. Tagad, lasot un klausoties jaunākās ziņas, nereti nākas nospriest, ka ne tikai lielie pasaules domātāji radījuši mūžam aktuālas atziņas, izrādās, tas izdevies arī Holivudas producentiem, kuriem, esmu pārliecināta, galvenais nebija mākslas darbā paustā doma, bet kases ieņēmumi. Lai nu kā būtu, nosaukums tāds, kas der pāri laikiem. Nu, piemēram, dažas šīs nedēļas ziņas. Vidzemē kādā ēkā remonta laikā atrod dokumentus par Valsts drošības komitejas darbību Madonas rajonā. Veicot muitas kontroles pasākumus ostā, kastēs flīžu vietā atrasts 4,7 miljoni cigarešu (237 000 paciņas). Vecrīgā uz ielas pamana kailu un asinīm notraipījušos sievieti ar nazi rokās. Ludzas novadā krāpnieki uzdodas par bankas darbiniekiem un četriem cilvēkiem no bankas kontiem nozog naudu. Bet politiķu nevienprātības dēļ no 1.jūlija neeksistē regulējums, kas ļautu administratīvā kārtā sodīt personas par nelikumīgu prostitūciju. Sakiet, vai filmas nosaukums nav pamatots pilnībā? Un ja vēl pieliek klāt to, ka Krievijā nedēļu ilgušajā tautas nobalsošanā vairākums dalībnieku atbalstījuši konstitūcijas grozījumus, kas ļaus prezidentam Putinam kandidēt vēl uz diviem termiņiem valsts galvas amatā un palikt pie varas līdz 2036. gadam?

Un tā ir tikai viena nedēļa, turklāt vien maza daļa no pēdējās dienās dzirdētajiem kurioziem, krimināliem, traģiskiem, bet reizēm traģikomiskiem notikumiem. Kā tajos iederas ziņa, ka klāt zemeņu ražas pīķa laiks, ka Zaubē svētdien ikviens varēs klausīties Līgatnes pūtēju orķestri, bet cēsnieki izsapņo savu sapņu tirgu? Cilvēka prāts tā esot iekārtots, ka vairāk uzsūc negatīvu saturu, tādēļ nereti arī “Druvas” redakcijā skaļāk un klusāk diskutējam, kas svarīgāk – stāstīt lasītājam par dzīves ritumu viņa pagastā, novadā, pilsētā vai meklēt kaut ko tādu, kas uzspridzina mieru un atkal parāda, ka šī pasaule ir traka, traka, traka…

Labi, ka parasti šo diskusiju izšķir lasītājs. Ja “Druva” joprojām ir otrais abonētākais reģi­onālās preses izdevums Latvijā un lielākais Vidzemē, tad saprotam – galvenais mūsu uzdevums ir saglabāt stāstus par cilvēkiem, kas veido Amatas, Drabešu, Drustu, Dzērbenes, Inešu, Jaunpiebalgas, Kaives, Liepas, Līgatnes, Mārsnēnu, Nītaures, Priekuļu, Raiskuma, Raunas, Skujenes, Stalbes, Straupes, Taurenes, Vaives, Vecpiebalgas, Veselavas, Zaubes un Zosēnu pagastu, Cēsu un Līgatnes pilsētu dzīvi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *