Raksti

Domas

Ar balto sniega segu klāt pirmais ziemas mēnesis

Anna Kola

Klāt decembris – burvīgais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, gaisā sāk virmot piparkūku un mandarīnu smarža. Vēl pāris dienu, un pirmā Adventes svētdiena. Sagaidot Ziemassvētku laiku, Cēsu Tūrisma informācijas centrs izveidojis burvīgu Ziemassvētku ceļvedi novadā. Digitālais rīks, proti, ceļvedis, ir kā palīgs – karte, kurā apkopotas visas tās lietas, kas saistās ar decembri: egļu iedegšana, svētku tirdziņi, meistarklases, vietējie mājražotāji un neparasti veikaliņi, kur iegādāties prātā paliekošas dāvanas saviem mīļajiem, kolēģiem un pašam sev. “Tam visam neatsveramu pievienoto vērtību dod prieks par savējo atbalstīšanu, iegādājoties dāvanas no vietējiem uzņēmējiem un mājražotājiem, kur līdz ar produkciju nāk sirdi sildoši stāsti par uzdrīkstēšanos un izdošanos,” tā vēsta ieraksts par svētku ceļvedi Cēsu novada mājaslapā.

Patiešām, apskatot karti, ir skaidrs, ka mūspusē ir ļoti daudz radošu cilvēku ar interesantām idejām, un iedvesmas dāvanu iegādei saviem tuvajiem nemaz nevar trūkt – teju katrā novada pagastā ir pa kādam mazajam ražotājam, uzņēmējam, rokdarbniekam, kura produkciju iespējams iegādāties tieši svētku nolūkiem. Prieks par tādu rīku arī tāpēc, ka ne vienmēr ir vienkārši uzzināt par vietējiem uzņēmējiem vai rokdarbniekiem, kuru darbus varbūt labprāt nopirktu, tomēr nav ne jausmas, kur to izdarīt. Un, ja nepietiek laika apmeklēt gads­kārtu amatnieku tirdziņus, tad uzzināt par unikālajām mūsu novadnieku ražotajām un radītajām lietām pat neizdodas.

Paraugoties ceļvedī, nākas arī aizdomāties, ka svētki patiesībā vairs nav aiz kalniem – nākamās mazliet vairāk nekā trīs nedēļas paskries vēja spārniem, un neviens nevar noliegt – pirms­svētku steiga veikalos, tirdziņos un citviet nevienam nekad nav pa prātam, tāpēc arī šis ceļvedis ar karti ir vērtīgs instruments, ko izmantot, lai svētkiem sagatavotos laikus, bez steigas, stresa, sasteigtiem pēdējā brīža iepirkumiem, drūzmēšanos veikalos un dusmīgas lādēšanās pie stūres pārpildītos auto stāvlaukumos tirdzniecības vietu tuvumā.

Gaidot baltos Ziemassvētkus, kuri, kā šķiet, šogad tādi arī varētu būt, ja vien laikapstākļi atkal ar kaut ko nepārsteigs, jāmēģina paturēt prātā arī to, ka šie svētki galu galā nav par veikalu šturmēšanu. Visjaukākās Ziemassvētku dāvanas ir tās, kas darinātas pašu rokām, nākušas no sirds un ir mīļas, kaut mazi nieciņi, nevis lielveikalu plauktos sakrāmētās akciju preces vai, gluži pretēji, neiedomājami sadārdzinātās mantas gan maziem, gan lieliem.

Ziemassvētku laiks mūsdienu pasaulē patiesi ir mārketinga zelta uzplaukuma periods, tāpēc ir vērts pārvērtēt savu iepirkumu sarakstu. Varbūt lielo veikalu ķēžu labumu guvēju vietā savu naudu atdosim kādam vietējam ražotājam?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *