11.novembrī visā Latvijā tiks svinēta Lāčplēša diena, un arī Valkā un Cēsīs šai dienai par godu notiks vairāki atceres pasākumi.
Kā aģentūru LETA informēja Valkas pilsētas kultūras nama kultūras pasākumu organizatore Līga Šnuka, Lāčplēša dienai veltīts dievkalpojums Valkas-Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā sāksies plkst.17, kurā uzstāsies Valkas vīru ansamblis. Savukārt plkst.17 uz pasākumu “Tev mūžam dzīvot, Latvija!” aicina Valkas pamatskola. Sarīkojumu krāšņāku darīs skolēnu un skolotāju veidotais Gaismas ceļš.
Plkst.17.30 sāksies lāpu gājiens maršrutā pa Raiņa-Ausekļa-Rūjienas ielu līdz Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapiem. Plkst.18 notiks svinīgais atceres brīdis kritušajiem varoņiem. Gājienā un Latvijas Brīvības cīņu varoņu atceres pasākumā laipni aicināts piedalīties ikviens, līdzi ņemot lāpu vai svecīti.
Aizsardzības ministrija (AM) jau septīto gadu aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, lai godinātu latviešu karavīrus, kuri 1919.gada 11.novembrī izcīnīja izšķirošo cīņu pret Bermonta karaspēku. Valkas pašvaldība ir sagatavojusi lentes metrus visām pašvaldības skolām un bērnudārziem. Skolēni varēs lentītes sagatavot pirms svētku pasākumiem. Tāpat lentītes būs atrodamas novada domes ēkās, tās tiks dalītas arī Lāčplēša dienas pasākumā pie Valkas-Lugažu evaņģēliski luteriskās baznīcas.
Savukārt Cēsīs 11.novembrī notiks ikgadējais Lāčplēša dienas pasākums “Iededz savu liesmu Latvijai!”, aģentūru LETA informēja biedrības “Latvija esam mēs paši” pārstāvis Renārs Sproģis. Pasākumā ikviens cēsnieks, kā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts uz kopīgu sveču iedegšanu Latvijas kontūrā un multimediāla pasākuma skatīšanos Cēsu pils parkā.
Jau septīto gadu biedrība “Latvija esam mēs paši” Cēsu pilsētā svin Lāčplēša dienas tradīciju – ar svecītēm izveidojot Latvijas kontūru Pils parka estrādē. Tāpat kā iepriekš, arī šogad 11.novembrī, pēc lāpu gājiena un piemiņas brīža Lejas kapos, ap plkst.18 iedzīvotāji aicināti pulcēties Pils parkā, kur estrādē taps kopīgi veidota Latvijas kontūra.
Parkā skanēs mūzika, ar kuru asociējas Latvijas dziesmotā revolūcija, un uz Pils parka torņa tiks atveidota video projekcija.
Par godu Lāčplēša dienai tapis jauns multimediāls priekšnesums. Šoreiz tas būs Latvijas karoga likteņstāsts. Saules kā simbola nozīme Latvijas vēsturē (pirmajos strēlnieku karogos, kokardēs utt.), kas tāpat kā pērn rādītais “Latvija esam mēs paši” tiks demonstrēts uz viduslaiku pils torņa.
Pagājušajā gadā Pils parku apmeklēja jau vairāk nekā 4000 cilvēku.
LETA
Komentāri