Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumu (VPLT) nākamgad absolvēs Latvijā pirmie ekotūrisma speciālisti.
VPLT šonedēļ notika konference „Izglītība un ekotūrisms”. Tehnikuma direktors Imants Kupčs neslēpa gandarījumu par veiksmīgi ieviesto jauno mācību programmu.
“Vienmēr esam mainījušies līdzi laikam, domājot un veidojot jaunas, valstij nepieciešamas profesionālās izglītības programmas. „Ekotūrisma speciālists” ir jauna profesija Latvijā. Ir pagājis gads, kopš mūsu tehnikumā pirmo reizi Latvijā uzsāka mācības 26 audzēkņi, lai apgūtu zināšanas un prasmes, kuras nepieciešamas ekotūrisma speciālistiem. Pasaulē ekotūrisms ir viens no modernākajiem un perspektīvākajiem tūrisma virzieniem, tas ir dabai draudzīgs. Tāpēc ceram sagatavot Latvijā ļoti nepieciešamus un pieprasītus speciālistus,” sacīja direktors, piebilstot, ka tehnikuma darbinieku grupa sadarbībā ar Eiropas Sociālo fondu (ESF) realizēja projektu „Izglītības programmas ,,Ekotūrisms” izstrāde un īstenošana”.
„Šodien ar šo konferenci vēlējāmies sabiedrību informēt galvenokārt par to, kur esam ieguldījuši ESF līdzekļus, un pateikt to, ka ieguldījums bijis veiksmīgs. Esam sasnieguši standarta izstrādi, sagatavojuši un izņēmuši licenci ekotūrisma izglītības programmai, kā arī mācību iestādi sagatavojuši akreditācijai. Pie tam šodien klātesošajiem bija iespēja iepazīties gan ar ekotūrisma specialitātes audzēkņiem, gan ar pedagogiem un sagatavotajiem materiāliem,” atzina I.Kupčs un aicināja nākotnē citām izglītības iestādēm padomāt, kā modernizēt tūrisma pakalpojumus, ietverot jau izstrādātos materiālus arī citās izglītības programmās.
„Ceru, ka jaunie speciālisti nākotnē atradīs savu darbošanās lauciņu. Un vēlu, lai viņi savas zināšanas nodotu arī citiem, neatkarīgi no tā, ko viņi katrs nākotnē darīs,” sacīja VPLT direktors un piebilda, ka jau nākamā gada jūnijā pirmajiem ekotūrisma speciālistiem tiks pasniegti diplomi.
Ekotūrisma specialitātes audzēknis Gatis Kalniņš atzina, ka šo programmu izvēlējies, jo tas bijis kas jauns.
„Uz šo specialitāti pieteicos, jo tā bija pavisam jauna. Domāju arī par darba iespējām, lai pēc tam reāli varētu strādāt. Jo vecās specialitātes zināmā mērā jau ir izsmeltas,” atzina audzēknis un atklāja, ka viņa ikdienā zināšanu pielietošana sākas
ar pamatzināšanām – atkritumu šķirošanu.
Konferencē piedalījās un savu viedokli par ekotūrisma jaunajiem speciālistiem izteica arī Latvijas Ekotūrisma savienības prezidents Andris Junkurs: „Svarīgi saglabāt tās vērtības, kas ir mums visapkārt. Un te nu jāteic, ka sēkla ir sēta. Ceru, ka pirmie ekotūrisma speciālisti Latvijai dos savu ieguldījumu. Un uzskatu, ka produkcija nav jāved prom no laukiem, bet šurp jāved cilvēki, lai viņi to produktu baudītu un maksātu par izjūtām. Domāju, ka ekotūrismam valstī ir kur augt, un ar laiku šī mācību iestāde būs viena no galvenajām šo speciālistu kalvēm.”
Cēsu rajona padomes priekšsēdētājs Andris Neimanis, uzstājoties konferencē, atzina: „Ekotūrisms ir tas, kas mums vajadzīgs, jo mūsu rajonā un Vidzemes reģionā kopumā ir daudz dabas rezervātu, liegumu un skaistu ainavisku vietu. Ekotūrisms liecina par to, ka pie mums vēl nav sabojāta vide. Pie tam daudz runāts par to, ka Vidzemē grib veidot daudz jaunu dabas taku, bet trūkst speciālistu, kas palīdzētu tās izveidot. Tāpēc esmu gandarīts, ka mūsu rajonā ekotūrisma speciālisti tiek sagatavoti, un ceru, ka kāds no tiem paliks šeit un darbosies mūsu vides un sabiedrības labā.”
Komentāri